TDTS

#TDTS

2020/2021

Tydzień z ochroną danych osobowych

Z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych 28 stycznia 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowych warsztatach z zakresu ochrony danych osobowych codzinnie wykonując zadania i poznając nowe zagadnienia związane z prywatnością.

Tydzien_z_ochrona_danych_osobowych_kl._1-3.pdf

Tydzien_z_ochrona_danych_osobowych_kl._4-6.pdf

Tydzien_z_ochrona_danych_osobowych_kl.7-8.pdf

Mamy zwycięzców!

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu "Dbamy o dane!"

Konkurs "Dbamy o dane!"

Z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz Dnia Bezpiecznego Internetu ogłaszamy konkurs Dbamy o dane!, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy na temat ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa w sieci.

Uczniowie rywalizować będą w dwóch kategoriach: na zwycięski plakat oraz na animację w scratchu. Tematem plakatu (technika dowolna, format A3) oraz animacji są: zagrożenia dla ochrony danych osobowych, konsekwencje naruszenia naszej ochrony danych osobowych, zagrożenia w internecie, konsekwencje działania w sieci w realu.

Prace należy składać do dnia 17 lutego 2020 r. do biblioteki szkolnej lub przesłać drogą mailową na adres: nauczyciel009@sp58poznan.pl

Zachęcamy do inspiracji materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronach:
Klasy 4-8: https://liblink.pl/taC6C3ywOw
klasy 1-3: https://liblink.pl/SRR6XepbNR

Bezpieczeństwo dzieci w sieci

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z krótką prezentacją poświęconą bezpieczeństwi dzieci w sieci internetowej. Z okazji zbiżąjacego się dnia Ochrony Danych Osobowych oraz Dnia Bezpiecznego Internetu prezentację przygotowali nauczyciele naszj szkoły: Iwona Grzelczak-Miłoś, Anna Cieślarczyk, Grażyna Kędzia.

Bezpieczenstwo_dzieci_w_sieci.pdf

Szanowni Państwo,
w imieniu Pani Dyrektor Anny Szyfter zapraszam na spotkanie na temat Cyberprzemoc wśród dzieci, sposoby jej zgłaszania i sankcje grożące sprawcom przemocy.

Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Dzień Ochrony Danych Osobowych 28.01.2019

Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony na dzień 28 stycznia przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.

W tygodniu 28.01-01.02 na lekcjach informatyki przeprowadzone zostały warsztaty przybliżające tematykę ochrony danych osobowych, które prowadziła pani Iwona Grzelczak-Miłoś, pełniąca w naszej szkole funkcję Inspektora Ochrony Danych. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania - zagadki, pogłębiając jednocześnie swoją wiedzę.

W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy program Twoje Dane Twoja Sprawa

Po raz kolejny przystąpiliśmy do realizacji programu Twoje Dane Twoja Sprawa. W ramach programu zostaną przeszkoleni pracownicy szkoły, przygotowana zostanie gazetka informacyjna i zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci.

Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych w SP58

Prawie cały tydzień świętowaliśmy wspólnie Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Najmłodsze klasy przygotowały Ściany Wiedzy oraz odbyły spacer i pogadankę nt. prywatności i ochrony danych osobowych w sieci. Starsze klasy zbudowały Ścianę Działań, informując o tym co możemy zrobić by być bezpiecznym. Zapraszamy do galerii.

28 stycznia 2018 r. Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych - 29 stycznia 2018 Dzień Ochrony Danych osobowych w Szkole Podstawowej nr 58

"Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony na dzień 28 stycznia przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o  zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych." (http://www.giodo.gov.pl/pl/410/2525)

W naszej szkole świętujemy Dzień Ochrony Danych Osobowych w poniedziałek 29 stycznia 2018 r. Z tej okazji każda z klas przygotwuje materiały do zbudowania ścian "Firewoll na co dzień". Szczegóły w załączniku: Dzien_Ochrony_Danych_Osobowych_Szkola_Podstawowa_nr_58_w_Poznaniu.pdf

Prawo do prywatności