Aktualności
Krajowy Plan Odbudowy
Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce
Zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie:Alicja, Marta i Antoni wygrał XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce "60 pkt na ^". W tym roku szkolnym tematem przewodnim zmagań był Poznań w czasach PRL oraz 70 Rocznica Poznańskiego Czerwca.
Gratulujemy.
Pierwszy dzień wiosny w szkole był pełen energii, śmiechu i kolorów.
Każda klasa miała swoje zadanie i przygotowała różne aktywności dla innych. Jedni zorganizowali quizy i zagadki, inni konkursy sprawnościowe, a jeszcze inni kreatywne warsztaty plastyczne. Chodniki zamieniły się w prawdziwe galerie sztuki – pojawiały się kolorowe kwiaty, postacie, napisy i wiosenne pejzaże. Każdy mógł wyrazić swoją kreatywność i zostawić po sobie barwny ślad kolorując kredą.
Dzień minął bardzo szybko, pozostawiając po sobie mnóstwo uśmiechów i pięknych wspomnień. To był idealny sposób na powitanie wiosny – pełen kolorów, ruchu i wspólnej zabawy.
Drzwi otwarte za nami!
- 32
Za nami niezwykle emocjonujący dzień – drzwi otwarte w naszej szkole!
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz przyszłym Pierwszoklasistom za dzisiejszą obecność. Było nam niezmiernie miło móc Państwa gościć i zaprezentować naszą szkolną codzienność.
Szczególne wyrazy uznania kierujemy do naszych dzielnych wolontariuszy – uczniów klas 4–8, którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierali nas w organizacji oraz w prowadzeniu zajęć dla dzieci
Dzisiejszy dzień obfitował w wiele atrakcji – mieliśmy okazję wspólnie pobawić się robotami, spróbować swoich sił na płytkach Makey Makey, stworzyć pięknie prace plastyczne, a także obejrzeć projekty przygotowane przez naszych uczniów. Był to również doskonały moment na rozmowy i bliższe poznanie życia naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie we wrześniu!
Wielkie brawa dla naszych młodych artystów!
- 16
Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego zaprezentowali dzisiaj przygotowany wraz z panią Joanną Niedzielską-Jesionczak spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Było magicznie, wzruszająco i niezwykle klimatycznie – widzowie mogli przenieść się do świata przyjaźni, odwagi i niezwykłych przygód.
Gratulujemy wszystkim aktorom za zaangażowanie, talent i wspaniałą grę na scenie!
Erasmus+ - wizyta uczniów z Teramo
- 16
W dniach 17–20 marca 2026 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole uczniów oraz nauczycieli z włoskiego Teramo. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Erasmus+, łącząc naukę, współpracę międzynarodową oraz wspólną zabawę.
Podczas wizyty uczniowie z Polski i Włoch aktywnie uczestniczyli w licznych działaniach projektowych. Przygotowali i zaprezentowali ciekawe prezentacje dotyczące swoich krajów, miast oraz regionów, dzięki czemu mogli lepiej poznać swoje kultury i codzienne życie. Jednym z efektów wspólnej pracy było stworzenie trójjęzycznego słownika polsko–włosko–angielskiego, który zachwyca swoją estetyką i zaangażowaniem uczniów.
Nie zabrakło również wspólnego zwiedzania. Goście odwiedzili Poznań, gdzie mieli okazję zobaczyć piękną starówkę i słynne poznańskie koziołki, a także Muzeum Sztuk Użytkowych oraz Stary Browar. Był to czas poznawania historii, kultury i wyjątkowej atmosfery miasta.
Ważnym elementem spotkania była także integracja. Uczniowie wspólnie spędzali czas podczas zabaw, rozgrywek sportowych, tańców oraz nauki polskich i włoskich piosenek. Te chwile sprzyjały budowaniu relacji, przełamywaniu barier językowych i tworzeniu nowych przyjaźni.
Goście z Teramo byli zachwyceni naszą szkołą, panującą w niej serdeczną atmosferą oraz pięknem naszego miasta. Ich pozytywne opinie są dla nas ogromną radością i motywacją do dalszej pracy.
Już w maju czeka nas kolejny etap projektu Erasmus+. Grupa 12 uczniów z klas 7b i 7c, wraz z panią Magdaleną Poliszewską-Charysz oraz panią Joanną Niedzielską-Jesionczak, wyjedzie do włoskiego Teramo. Z niecierpliwością czekamy na tę wizytę i kolejne wspólne doświadczenia!
*Do zobaczenia we Włoszech!*
Zapraszamy na Drzwi Otwarte!
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi na Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej nr 58, które odbędą się 24 marca w godzinach 17:00–19:00.
Spotkanie rozpocznie się w sali gimnastycznej w głównym budynku szkoły, gdzie powitamy Państwa i przedstawimy plan wydarzenia.
Następnie będzie możliwość zwiedzenia szkoły, poznania nauczycieli oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa w naszej szkole.
„Złota Żaba” – 33. rok konkursu matematycznego
W sobotę, 21 marca – w piękny pierwszy dzień wiosny – troje uczniów naszej szkoły: Marta S. i Sebastian H. z 8b oraz Franek N. z 7c reprezentowało nas w II etapie finałowym konkursu matematycznego „Złota Żaba” w Swarzędzu.
Uczniowie przyjechali, aby wziąć udział w decydującej rundzie i zmierzyć się z wymagającymi oraz – jak zawsze – zaskakującymi problemami. Zadania konkursowe wykraczały poza standardowe schematy i wymagały nie tylko wiedzy matematycznej, ale również umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni oraz sprawnego posługiwania się językiem i liczbami.
Konkurs „Złota Żaba” od 33 lat przyciąga uczniów gotowych zmierzyć się z zadaniami nietypowymi, wymagającymi odwagi w myśleniu i nieszablonowego podejścia do problemów. Zainteresowanie nim nie słabnie – od 1992 roku wzięło w nim udział już 278 tysięcy uczestników. W tym czasie rozwiązano łącznie 764 zadania, a nagrody otrzymało 2640 laureatów i wyróżnionych.
W tej historii znaczący udział mieli również uczniowie naszej szkoły. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce „Matematyka” na stronie szkoły.
Udział naszych uczniów w finale to duże osiągnięcie i powód do dumy. Czekamy na wyniki i z niecierpliwością trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Serdecznie gratulujemy uczestnikom!
Wyniki konkursu plastycznego - Culturiada 2026
Uczennica naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w konkursie Culturiada, którego celem jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego krajów hiszpańsko-, francusko- i włoskojęzycznych wśród uczniów szkół podstawowych i średnich. Konkurs rozwija kreatywność, samodzielność oraz umiejętność pracy w grupie, a także motywuje młodzież do nauki języków obcych i doskonalenia kompetencji informacyjno-komunikacyjnych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ochrona danych i bezpieczeństwo cyfrowe w trakcie ferii. I nie tylko!
W piątek 13 lutego uczniowie naszej szkoły mogli realizować zadania i uczestniczyć w warsztatach z zakresu ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa w sieci. Było to ostatnie z działań prowadzonych m.in. przez nauczycieli informatyki, wychowawców i bibliotekę szkolną przygotowujących uczniów do bezpiecznych ferii.
Zapraszamy także uczniów do podjęcia wyzwania i wypełnienia kart wyzwań poświęconych higienie cyfrowej i bezpieczeństwu w sieci. Karty przeznaczone są na 14 dni realizacji. Każdy kto podejmie wyzwanie i przedstawi na koniec (przed końcem marca 2026) wypełnione karty w bibliotece otrzyma zasłużona pochwałę. Uczniowie do 10/11 r.ż powinni wypełniać karty z rodzicami.
Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz zadbania o bezpieczeństwo i higienę swoją i bliskich!
Wyzwanie-Dzienniczek-swiadomego-korzystania-z-internetu.pdf
Dzienniczek-wyzwania-Ograniczam-uzywanie-telefonu-na-14-dni._Twoj_osobisty_przewodnik_po_cyfrowy.pdf
Zaproszenie do udziału w konkursie
Gigant, który pożera smutki – poznajcie Misia Gustawa!
Kolejny już rok na charytatywną licytację WOŚP trafia Pożeracz Smutków Gigant – Miś Gustaw, własnoręcznie uszyty z sercem przez nauczycielkę Grażynę Kędzię.
Miś Gustaw to nie tylko pluszak – to symbol czułości, bezpieczeństwa i ogromnej mocy pomagania.
Licytacja jest częścią nauczycielskiej inicjatywy „Szyjemy Dobro”, zapoczątkowanej przez Pani FloBo i wspieranej przez Cyfrowy dialog – wszystko po to, by wspólnie zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
W ubiegłym roku dzięki licytacjom Pożeraczy Smutków – Gigantów udało się zebrać ponad 67 000 zł!
W tym roku chcemy pobić ten rekord
Tylko dzięki Państwa wsparciu jest to możliwe – każda oferta, każde udostępnienie i każde dobre słowo ma znaczenie.
Link do licytacji:
https://allegro.pl/.../pozeracz-smutkow-gigant-mis-gustaw...
Koniec licytacji:
1 lutego 2026 r.
godz. 20:00
Uwaga!
W niedzielę 25.01 – w dniu Finału WOŚP zapraszamy do śledzenia relacji w telewizji oraz mediach społecznościowych – będzie się działo, będzie wzruszająco i bardzo serduchowo!
Licytujcie, kibicujcie, udostępniajcie
Bo razem możemy jeszcze więcej
#WOŚP #aukcjewosp #SzyjemyDobro #PożeraczSmutkówGigant #NauczycieleSzyjąDlaWOŚP
Emotkowe Pożeracze Smutków – grudniowy kiermasz pełen dobra
Grudzień był dla naszej szkolnej społeczności wyjątkowym czasem. W ramach ogólnopolskiego projektu „Emotkowe Pożeracze Smutków” uczniowie, z ogromnym zaangażowaniem i sercem szyli poduszki oraz maskotki – emotki, które mają jedną supermoc: potrafią przeganiać smutki i wywoływać uśmiech
Podczas grudniowego kiermaszu udało nam się zebrać kwotę 650 zł, którą w całości przekazaliśmy na rzecz Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę – kupując emotki, pomagając w organizacji kiermaszu i okazując wielkie serce
To jednak nie koniec naszej emotkowej misji! W semestrze wiosennym uszyte emotki przekażemy osobiście dzieciom przebywającym w Szpitalu im. Jonschera w Poznaniu, na Oddział Chemioterapii i Onkologii. Wierzymy, że nasze kolorowe pożeracze smutków dodadzą małym pacjentom otuchy, radości i siły
Dziękujemy naszym uczniom za empatię, kreatywność i ogromne serca. Razem pokazujemy, że pomaganie ma sens
Nasz uczeń laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego!
Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 8b Sebastian został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. W dniu 16.01.2026 r. w Zespole Szkół im. Poznańskich Kryptologów w Luboniu Sebastian przystąpił do ostatniego, wojewódzkiego etapu i wywalczył niezbędną liczbę punktów do uzyskania tytułu Laureata i tym samym możliwość wyboru wymarzonego Liceum na dalszym etapie swojej edukacji Jego ciężka praca, wytrwałość i ogromne zamiłowanie do chemii, a przede wszystkim szeroka wiedza utorowały mu drogę do zdobycia tego ważnego tytułu! Wielkie gratulacje i życzenia realizacji równie wspaniałych celów!
Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2026/2027
Zapraszamy do zapoznania się z terminami postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2026/2027
Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027
Informacje o rekrutacji dostępne są również na stronie szkoły: Strefa ucznia --> Informacje dla ósmoklasisty
Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Konkursu „#KONSTYTUCJACHALLENGE
Za nami pierwszy etap Ponadwojewódzkiego Konkursu „#KONSTYTUCJACHALLENGE – Konkurs wiedzy o Konstytucji RP i ustroju państwa” dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026. Do kolejnego etapu konkursy zakwalifikował się uczeń klas 8 - Antek. Gratulujemy!
SPOT INFORMACYJNY na temat HPV
Olimpiada Matematyczna Juniorów
W minioną sobotę, 10 stycznia, nasi zdolni matematycy wzięli udział w zawodach II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Gospodarzem etapu rejonowego było I LO im. St. Staszica w Pleszewie.
Naszą szkołę z ogromnym zaangażowaniem reprezentowała silna ekipa w składzie:
Stanisław (klasa 6)
Wojtek (klasa 7)
Michał (klasa 8 )
Sam awans do drugiego etapu to już ogromny sukces, a zmierzenie się z olimpijskimi zadaniami wymaga nie lada odwagi i logicznego myślenia. Gratulujemy panowie! Jesteśmy z Was bardzo dumni i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Uroczystość 107 rocznicy zdobycia wojskowego lotniska w Ławicy
6 stycznia 2026 roku o godzinie 12.00 poczet sztandarowy szkoły wziął udział w uroczystości 107 rocznicy zdobycia wojskowego lotniska w ławicy w trakcie Powstania Wielkopolskiego. W obchodach upamiętniających to ważne wydarzenie wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz Poznania i Wielkopolski oraz głównodowodzący sił amerykańskich stacjonujących w Poznaniu.
Biorąc udział w tak ważnej i podniosłej uroczystości uczniowie manifestowali patriotyzm i przywiązanie do swojej małej Ojczyzny oraz oddali hołd bohaterom Powstania Wielkopolskiego.
Podziękowania dla Dyrekcji Szkoły
Archiwum Aktualności
