• CodeWeek

    • ''CodeWeek''

     Od 2014 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie CodeWeek Polska. CodeWeek jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się co roku. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej!

     Kodowanie z wiceministrem cyfryzacji

     Podczas wtorkowej lekcji kodowania naszą szkołę odwiedzili liczni goście. Uczniowie podzieleni na grupy wspólnie ze swoimi opiekunami rozszyfrowali hasła, niezbędne do dalszej pracy. Tworzenie aminacji i gier, których tematem był Kosmos okazało się prostym zadaniem. 

     GALERIA

     Nasz Głos Poznański


     Kodowanie z Rodzicami - klasa 3 c i klasa 3a. 

     W tygodniu kodowania udało się nam podsumować zajęcia kodowania miniprojektu Kodowanie na dywanie i zaprosić na wspólną lekcję kodowania, dzieci i rodziców z grupy 1 z klasy 3c i 3a.  

     Pierwszym zadaniem uczestników lekcji było rozkodowanie hasła. Każda z drużyn (rodzic + dziecko) dostali od prowadzącej zajęcia zaszyfrowane hasło. Podróżując po korytażu na 1 i 2 piętrze i korzystając ze ściennej gazetki musieli rozszyfrować ukryte słowo. 

     Obie klasy poradziły sobie śpiewająco. 

     Tematem animacji dla klasy 3c - było morze.

     Galeria 3c

     Tematem animacji dla klasy 3a - było safari.

     Galeria 3a

     W poniedziałek 17.10.2016 odbyło się Kodowanie z rodzicami uczniów klasy 3c.

     FILM

     We wtorek 18.10.2016 w zajęciach tych wzięli udział uczniowie klasy 3a wraz z rodzicami.

     FILM