• Ocenianie na lekcjach etyki

• Zajęcia z etyki prowadzone są metodami warsztatowymi, metodą dociekań filozoficznych, z wykorzystaniem elementów pracy indywidualnej, zabawy i uczenia się w grupie rówieśniczej.

Przedmiotem oceny są szczególnie osiągnięte umiejętności. ocenianie pełni tu głównie rolę motywującą i informacyjną, a mniej różnicującą czy selekcjonującą, pobudza uczniów do systematycznej pracy i rozwoju, rozwija poczucie odpowiedzialności za osobiste postępy, wdraża uczniów do samooceny i umiejętności planowania i poznania siebie. Na zajęciach etyki nie ocenia  się poglądów uczniów.

1. Ocenie podlega zakres wiedzy, jak również nabywanie określonych umiejętności. Uczeń nie jest oceniany ze względu na rodzaj zajmowanej postawy ani za przekonania i poglądy religijne czy moralne.

2. Przy ocenianiu nauczyciel uwzględnia możliwości intelektualne ucznia

3. Wykonywanie ćwiczeń w kartach pracy oraz zadań.

4. Uczeń jest zobowiązany do systematycznego uczęszczania na zajęcia, posiadania potrzebnych przyborów szkolnych. Nie krytykuje i nie ocenia poglądów innych, nie jest także oceniany za swoje poglądy przez nauczyciela. Z szacunkiem odnosi się do pozostałych członków grupy.

5. Nie przewiduje się zadań domowych z etyki

6. Ocenie podlega aktywność w czasie zajęć, zaangażowanie.

7. W przypadku oceny uczniów z dysfunkcjami uwzględnione zostają przez nauczyciela zalecenia poradni pedagogiczno-psychologicznej

8. Przed semestralnym/końcowo rocznym posiedzeniem rady pedagogicznej nauczyciel informuje uczniów o przewidzianej ocenie z przedmiotu

W przypadku pracy szkoły w systemie zdalnym:

- lekcje online odbywają się zgodnie z planem ( 45 min) z wykorzystaniem meet

- uczniowie przesyłają prace wykorzystując szkolne maile

- nauczyciel w dzienniku librus zamieszcza przebiegi lekcji wraz z załącznikami

- ocenie podlegają przesłane przez uczniów prace wykonane zgodnie z poleceniami zawartymi w przebiegu lekcji oraz aktywność w czasie lekcji online

- na przesłanie pracy uczeń ma 3 dni