• Projekty 2016/2017                                                                                                  PLANETARIUMEUROPEAN RAINBOW  a guide to share European Citizenship.

        •                                   PLANETARIUM

           

                                      

          Szkolny projekt edukacyjny matematyczno -przyrodniczy, dla klas VI, którego celem jest zapoznanie uczniów z Układem Słonecznym, poprzez wykonanie modeli planet oraz przedstawienie ich charakterystyki.

          Uczniowie klas szóstych, którzy zgłosili chęć wykonania modelu planety powinni skorzystać z poniższych danych, umieszczonych w tabeli. 

          Planeta Przybliżony obwód w km Wymiar obwodu dla modelu planety
          Merkury 15 000 15 cm
          Wenus 38 000 38 cm
          Ziemia 40 000 40 cm
          Mars 21 000 21 cm
          Jowisz 450 000 90 cm
          Saturn 380 000 76 cm
          Uran 160 000 55 cm
          Neptun 150 000 50 cm

           

          Najlepsze modele planet zawisną na piętrze drugim, Pozostałe udekorują hol na parterze. 


          Dla uczniów klas 4-6 mamy zadania dodatkowe z zajęć komputerowych związane z tą tematyką. Prosimy o sprawdzenie w zakładce (kliknij)


           

          EUROPEAN RAINBOW

           a guide to share European Citizenship.

                        

              Celen projektu "Europejska Tęcza - jak nauczać o europejskości"  jest promowanie uniwersalnych wartości, które są kluczowe dla poszanowania i zrozumienia tożsamości narodowej i różnorodności  kulturowej. W trakcie tego trwającego trzy lata projektu, uczniowie z siedmiu europejskich szkół będą zdobywać wiedzę o mitach i legendach poszczególnych krajów. Dzieci będą analizować mądrości wypływające z legend i porównywać cechy poszczególnych bohaterów.

          Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu EU Erasmus +, Action 2.

          Oficjalne otwarcie projektu miało miejsce w trakcie międzynarodowego spotkania w dniach od 22 do 27 października 2016 roku, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 58 w Poznaniu.

          W spotkaniu uczestniczyło 15 osób (dyrektorów oraz nauczycieli) ze szkół w Portugalii, Grecji, Litwy, Słowacji, Bułgarii, Włoch i Polski.

           

                                     JA CZYTAM

             

          Ja czytam! to kampania społeczna, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

          Ja czytam! wpisuje się w edukacyjne priorytety MEN!

          Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży znalazło się wśród tych priorytetów. Ja czytam! doskonale wpisuje się z wyznaczony przez MEN kierunek. Pozwala realizować zadania konieczne w sposób nieschematyczny, ciekawy i twórczy.

           

          NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

          Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

           

          MAŁY MEDYK

          Zajęcia w ramach "Polskiej Akademii Dzieci" (PAD) są projektem innowacyjnym na międzynarodowym rynku edukacyjnym. Opierają się na promowaniu autonomii i kreatywności najmłodszych uczniów (6-12 lat). Ich celem jest rozbudzanie aktywności poznawczej, popularyzacja wiedzy i podtrzymanie pierwotnej ciekawości świata u dzieci. Uczestnictwo w PAD umożliwia dzieciom kontakt z najnowszymi osiągnięciami nauki i naukowcami, oraz rozwijanie własnych pasji naukowych. Daje także szansę dzielenia się nimi ze swoimi rówieśnikami w wyjątkowych warunkach. Dzięki temu nauka staje się dla dzieci niesamowitą przygodą i osobistym przeżyciem. Jest to także nowe doświadczenie dydaktyczne dla wykładowców akademickich, gdyż dzieci są zupełnie innymi odbiorcami niż studenci uczelni wyższych.

           

          TUTOR READING

          Wprogramie biorą udział uczniowie od klas II - VI, którzy w ustalonych przez nauczycieli parach spotykają się raz w tygodniu zgodnie z ustalonych harmonogramem. Przez kilka minut młodsi czytają starszym a ci po ich wysłuchaniu zadają pytania do tekstu zapiasane na tabliczkach

          Założenia i realizacja partnerskiego programu pisania i czytania dostępne są w pliku poniżej

          Partnerski_program_pisania_i_czytania.doc 

                     Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

          Podniesienie poziomu świadomości ortograficznej uczniów poprzez pisanie dyktand publikowanych  wcześniej na stronie internetowej szkoły.

           
                     ŚLADAMI POZNAŃSKICH LEGEND
           
          Warsztaty teatralne skierowane do uczniów klas IV-VI majace na celu kształtowanie świadomego odbiorcy i twórcy tekstów kultury przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na proces werbalnej i pozawerbalnej komunikacji w procesie użycia dostępnych środków wyrazu. Na zajęciach uczniowie poznają legendy tematycznie związane z Poznaniem.

           

          Z KWIATAMI ZA PAN BRAT

          Program edukacyjny pod patronatem Wielkopolskiej Gildii Rolno- Ogrodniczej w Poznaniu , którego celem jest:

          -zapoznanie uczniów z głównymi i mniej znanymi gatunkami kwiatów i roślin ozdobnych,

          -ukazanie korzyści, wynikających z obcowania z naturą,

          -pobudzanie wrażliwości dzieci na piękno natury,

          - wyjaśnienie pojęcia : "mowa  kwiatów"...

          Z dzieckiem w świat wartości czyli rodzinne czytanie

          Wdrażanie do codziennego, głośnego, wspólnego czytania w rodzinie. Zwiększenie możliwości percepcyjnych i sprawności umysłowych. Bogacenie języka, rozwijanie pamięci, wyobraźni i twórczego myślenia. Nabywanie nowych wiadomości i umiejętności. Ćwiczenie koncentracji i umiejętności słuchania. Budowanie więzi emocjonalnej pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Wyrabianie trwałego nawyku czytania.

          Poznajemy, więc uczymy się – legendy miast polskich

          Zapoznanie uczniów z przeszłością narodu poprzez słuchanie legend o wybranych miastach Polski. Bogacenie słownictwa związki frazeologiczne i doskonalenie umiejętności wykorzystania go w różnych formach wypowiedzi. Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie oraz nabywanie odpowiednich zachowań na gruncie obowiązujących norm. Kształtowanie umiejętności posługiwania się mapą Polski – kierunki główne i pośrednie. Umiejętność tworzenia komiksu i gier planszowych.

           

          PCK

                https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRdm9a9g_0AHg2WVNOeThXx2NaPw9UiKsKPKFpSCko7VLHXf5tx5n6FMAhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRdm9a9g_0AHg2WVNOeThXx2NaPw9UiKsKPKFpSCko7VLHXf5tx5n6FMAhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRdm9a9g_0AHg2WVNOeThXx2NaPw9UiKsKPKFpSCko7VLHXf5tx5n6FMAhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRdm9a9g_0AHg2WVNOeThXx2NaPw9UiKsKPKFpSCko7VLHXf5tx5n6FMA

          Super Wiewiórka- Przyjaciółka Oli i Kuby - Przeprowadzenie bloku 17 zajęć edukacyjnych dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w przeciągu każdego roku szkolnego.

          Blok zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, dbałości o higienę, pierwszej pomocy, tolerancji i pomocy potrzebującym. Szczegółowe zadania znajdują się w opisie każdego z 17 zajęć, a dokładny ich plan w harmonogramie spotkań.

           

             WIELKODUCHY

          http://www.trzcianka.info/sites/default/files/user1/wielkoduchy_logo.png   http://www.trzcianka.info/sites/default/files/user1/wielkoduchy_logo.pnghttp://www.trzcianka.info/sites/default/files/user1/wielkoduchy_logo.pnghttp://www.trzcianka.info/sites/default/files/user1/wielkoduchy_logo.png           

          Wierzymy, że pomaganie ludziom powinno być naturalnym odruchem każdego człowieka. Dlatego poprzez tworzenie Szkolnych Klubów Wielkoducha chcemy uczyć dzieci empatii i chęci podejmowania inicjatyw społecznych. Wierzymy, że im mocniej będziemy rozwijać ideę wolontariatu wśród najmłodszych tym większa jest szansa, że jeżeli my kiedyś będziemy w potrzebie to znajdą się osoby dla których nie będziemy obojętni.


            WF z KLASĄ

          WF z klasąWF z klasąWF z klasąWF z klasą

          • WF dla każdego: aktywizujemy uczniów mniej sprawnych, promujemy równe traktowanie chłopców i dziewczynek, uczniów z chorobami cywilizacyjnymi, z niepełnosprawnościami; to WF, który wyrównuje szanse dzieci i młodzieży w dostępie do atrakcyjnej oferty zajęć

          • Sportowy region: otwieramy szkołę i promujemy ją jako lokalne centrum sportowe; angażujemy nauczycieli innych przedmiotów, włączamy rodziców; rozwijamy współpracę z Orlikami i obiektami sportowymi

          • Sport rzeźbi charakter: sport to również współpraca, zespołowość, zasady fair play; budowanie kompetencji społecznych, kształtowanie charakteru i poczucia własnej wartości

          • Moda na zdrowie: promujemy zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie oraz rewolucję w szkolnych sklepikach; wspieramy nauczycieli WF-u w realizacji edukacji zdrowotnej.


          SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

           

          http://www.sp28.lublin.pl/pliki/art/id_1346/thumb_160x100/1.jpghttp://www.sp28.lublin.pl/pliki/art/id_1346/thumb_160x100/1.jpghttp://www.sp28.lublin.pl/pliki/art/id_1346/thumb_160x100/1.jpg

          Nasza szkoła od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej prowadzone w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania szkoły. Uczestniczymy w wielu programach, projektach i kampaniach promujących zdrowy styl życia.

           

          MĄDRE BAJKI Z CAŁEGO ŚWIATA

          Projekt edukacyjny Kulczyk Foundation pod szyldem „Efektu Domina”. Podstawą tego projektu jest 17 bajek z 9 krajów. W każdej z bajek dziecko doszuka się określonych wartości, o których może potem rozmawiać z nauczycielem. Bajki urzekają swoim magicznym klimatem, ale też zachęcają do namysłu nad życiem i ludzkim, niełatwym nieraz losem. Najmłodszym pomagają zrozumieć prawdy rządzące światem, odkryć i zrozumieć uniwersalne wartości, które pozostają niezmienne niezależnie od szerokości geograficznej.

          TRZYMAJ FORMĘ

          Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.