• Teatr szekspirowski

Reaktywacja tradycji teatru szekspirowskiego -

marzec 2018

Historia teatru szekspirowskiego w SP 58

Luty  2008- Ryszard III –X Przegląd Szekspirowski w Lublinie.

Ponownie grupa 24 uczniów podjęła próbę przedstawienia w barwny i niecodzienny sposób Wojny Róż. W rolę Ryszarda III wcieliła się Kasia z klasy 6b. Grupa otrzymała wyróżnienie zespołowe.

Luty 2007 – Romeo i Julia –IX Przegląd Szekspirowski w Lublinie.

Zwarta grupa uczniów z klas 3-6 w liczbie 23 przygotowała inscenizację dramatu ,,Romeo i Julia”. W roli Juli wystąpiła Joasia z klasy 6, a w rolę Romea wcielił się Norbert z klasy 4.

Luty 2006 - Antoniusz i Kleopatra – VIII Przegląd Szekspirowski w Lublinie.

Przedstawienie przygotowane zostało przez 19 uczniów z klas 4-6.

W rolę głównych bohaterów wcielili się Joanna z klasy 6 i Mikołaj  z klasy 5. Otrzymaliśmy I wyróżnienie zespołowe za widowiskowość spektaklu.

Luty 2005 – Kupiec Wenecki – VII Przegląd Szekspirowski w Lublinie.

W tym roku grupa aktorów urosła do 22. W jej skład weszli uczniowie od klasy 3 do 6. Niezapomnianą role kupca po mistrzowsku wykreował Michał z klasy 6.

Otrzymaliśmy wyróżnienie zespołowe za plastyczną indywidualizację postaci i staranność stylizacji kostiumu

Luty 2004 –Opowieść zimowa –VI Przegląd Szekspirowski w Lublinie.

Jak co rocznie warsztaty szekspirowskie przyciągnęły 20 uczniów i kilku absolwentów.  Wspólnie przygotowana Opowieść zimowa przyniosła młodym aktorom wiele nowych doświadczeń i zabawy.

Luty 2003 – Mackbeth –V Przegląd Szekspirowski w Lublinie.

Przegląd przyciągnął 250 uczniów z 30 szkół, którzy przedstawili 60 fragmentów z 20 dramatów. Nasz zespół w składzie 19 osobowym pokazał jak po mistrzowsku i w oryginalny sposób zamienić dramat  w komedię. W rolę Makbeta wcielił się Wiktor z klasy 5.

Zdobyliśmy II miejsce zespołowo.

Luty 2002 – Wieczór Trzech Króli – IV Przegląd Szekspirowski w Lublinie.

W przeglądzie udział wzięła 21 osobowa grupa uczniów z klas 4-6. Jako dwie połówki jabłka wystąpiły Zuzanna /Viola/ i Agata  /Sebastian/ z klasy 6a . W przeglądzie uczestniczyło 175 uczestników z 24 szkół .

Luty 2001 –Ryszard III – III Przegląd Szekspirowski w Lublinie.

Osiemnastu uczniowie naszej szkoły przedstawiło sztukę Ryszard III. W rolę Ryszarda wcielił się Michał  z klasy 5. W przeglądzie wzięło udział 200 uczniów z 25 szkół z całej Polski. Podczas naszego pierwszego występu na ogólnopolskiej scenie zdobyliśmy wyróżnienie zespołowe.