• Wycieczki zagraniczne

    •     Wycieczki zagraniczne to forma sprawdzenia swoich umiejętności językowych i towarzyskich. Trudno wręcz policzyć ile już było takich okazji. Najważniejsze,że wszyscy się sprawdzili!

      Włochy- wrzesień/październik 2017

     Było pięknie, słonecznie i wesoło.

     W dniach od 4 do 11 października uczniowie z klas 7b,7c,6c wzięli udział w szkolnej wycieczce do Włoch. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Wenecję, następnego dnia zawitali do wspaniałej Florencji. Moc wrażeń czekała na nich nad Zatoką Neapolitańską, skąd z Sorrento, statkiem udali się na przepiękną wyspę Capri. Wokół szmaragdowa tafla wody,  cudne widoki a na szczycie ruiny pałacu cesarza Tyberiusza. Następnym punktem na trasie wycieczki były Pompeje, skąd uczniowie udali się do Watykanu i Rzymu. Nie obyło się też bez dodatkowych atrakcji. Warsztaty kulinarne- przygotowanie prawdziwej włoskiej pizzy i pieczenie jej w prawdziwym piecu opalanym węglem cieszyły się ogromny powodzeniem.

      

      

     Londyn - Kwiecień/Czerwiec 2016

      

     W kwietniu i czerwcu uczniowie klas 4-6 odbyli tygodniową wycieczkę do Londynu i Oksfordu. A wszystko to śladami Harrego Pottera! Od początku do końca wyjazdu postać Harrego i jego przyjaciół towarzyszyła im na każdym kroku. Zwiedzili Warner Bros Studio, gdzie kręcone były niektóre sceny filmu, odwiedzili wiele londyńskich i oksfordzkich miejsc pojawiających się zarówno w książkach jak i filmach. Ponadto, łącząc przyjemne z pożytecznym dzieci ćwiczyły swoje umiejętności językowe u rodzin, u których były zakwaterowane oraz w codziennych sytuacjach, takich jak zamawianie jedzenia czy pytanie o informacje. Nie ominęły nas również sztandarowe atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii takie jak Pałac Buckinghamn, London Eye, Big Ben czy twierdza Tower.

      

      

      

     Londyn/Maasmechelen - Kwiecień 2013

      

     Podczas wycieczki autokarowej do Londynu, zwiedzaliśmy Muzeum Techniki, Muzeum Madame Tussauds, British Museum, Aquarium, Tower of London, przeszliśmy pod Buckingham Palace, Westminster, Big Ben i widzieliśmy Greenwich. Noce spędzaliśmy u rodzin goszczących, także mieliśmy mnóstwo sposobności do wykorzystania w praktyce języka angielskiego! W Maasmechelen również zatrzymaliśmy się u rodzin goszczących i zarawliśmy nowe przyjaźnie!

      

     Walia i południowa Anglia - maj/czerwiec 2007

     W dniach 29.05-06.06.2007 odbyła się wycieczka w której udział wzięło 45 uczniów z klas 3-6. Trasa wycieczki obejmowała wiele  atrakcji: zamek w Windsorze, Legoland, Stonehenge, ogród zoologiczny w Bristolu, kopalnię węgla Big Pit, muzeum techniki Techniquest w Cardiff, Breton National Showcaves, zamek Conwy, przejazd kolejka wąskotorową przez Snowdon National Park, przejazd łodziami po miejskich kanałach w Brugii.

     Była też sposobność do spotkania z kolegami z zaprzyjaźnionych szkół Loughborough  Lantern Lane i Kinoulton Primary School.

     Podróż na wyspę odbyliśmy  Eurotunelem, a wróciliśmy promem z Kingston upon Hull.

      

      

      

      

      

      

      

      

     Londyn - Październik/listopad 2005

     I znów uczniowie SP 58 spędzili 7 dni na wycieczce w Londynie. 45 osobowa grupa z klas 3-6 mieszkała u rodzin angielskich i w schroniskach młodzieżowych. Byli uczestnikami święta Hallowe’en. Mieli okazję postraszyć i porównać przygotowane stroje. Podziwiali fajerwerki podczas Guy Fawkes Night w czasie obchodów 400 rocznicy spisku prochowego. Podróż na wyspę odbyliśmy Eurotunelem.

      

      

       Belgia –Malmedy w Ardenach – obóz międzynarodowy polsko-angielski - Czerwiec 2004

     Obóz został zorganizowany przez naszą szkołę we współpracy z Kinoulton Primary School. Wzięło w nim udział 80 uczniów z Polski i Wielkiej Brytanii (40+40). Uczestnicy zakwaterowani byli wspólnie w schronisku młodzieżowym w Malmadach.

      

      

      

     Szkocja - Marzec 2003

     Wycieczka w której udział wzięło 43 uczniów była podsumowaniem roku szkockiego w naszej szkole. Poprzedził ja konkurs wiedzy o Szkocji zorganizowany przez Radę Rodziców, która ufundowała pierwszą nagrodę w postaci uczestnictwa w wyjeździe.

     Wycieczka odbyła się na trasie: Brugia-Kingston upon Hall-York-nottingham (spotkanie z władzami oświatowymi County Council)-Kinoulton (nocleg u rodzin z zaprzyjaźnionej szkoły)-Edynburg-Perth-Inverness-Loch Ness- Oban (Hebrydy wewnętrzne)-Newcastle –Zeebrugge.

     Podróż na wyspę odbyliśmy promem. Uczniowie zakwaterowani byli u rodzin  i  w schroniskach.

      

      


      Poznań-Kiekrz-Gniew - obóz międzynarodowy polsko -angielski Czerwiec 2002

     zajęć i zabaw na terenie miasta Poznania uczestniczyło aż 90 uczniów naszej szkoły.  Grupa uczniów z Kinoulton w Wielkiej Brytanii liczyła 20 osób. Spotkanie podzielone było na dwa etapy. Pierwszy –uczniowie wraz z kolegami angielskimi zakwaterowani byli w Kiekrzu. Podczas

     w którym udział wzięło 60 uczniów.  Drugi wyjazdowy na trasie Toruń -Malbork-Gniew

      

     Kinoulton- obóz międzynarodowy polsko –angielski- Czerwiec 2001

     44 uczniów naszej szkoły spędziło niezapomniane 8 dni pod namiotami na boisku Primary School w Wielkiej Brytanii gdzie wraz z kolegami angielskimi uczestniczyli w niezliczonych grach, podchodach i zawodach. Wspólne zabawy przeplatane były zwiedzaniem i uczestniczeniem np.  w bitwie pod Bosworth. Uczniowie zakwaterowani byli w namiotach 8 osobowych wraz z kolegami z Anglii. Podróż w obie strony odbyliśmy olbrzymim promem na trasie Zeebrugge-Kingston upon Hull.

      

      

      

      

      

     Walia i Południowa Anglia - Marzec 2000

     Rok walijski to oczywiście podróż śladami Króla Artura, czyli Walia i Pd Anglia. Grupa 45 uczniów z klas 3-6 przeprawiła się na wyspę Eurotunelem, a wróciła promem. Mieszkaliśmy u rodzin angielskich i w schroniskach YHA.


     Wycieczka odbyła się na trasie Dover-Brighton- Stonehenge- Salisbury –Bath –wąwóz Cheddar- Cardiff –Brecon Bacon- Swansea –Snowdonia –conwy- wyspa Anglesey- Chester- Kingston upon Hull.

      

      

      Londyn i południowa Anglia -Październik 2000

     wycieczce pod hasłem ,,Tajemniczy Londyn” udział wzięło 45 uczniów naszej szkoły z klas 3-6 oraz 46 uczniów okolicznych gimnazjów. Nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Święta Hallowe’en i odwiedzili najstraszniejsze muzea.

     Wycieczka poprzedzona była konkursem wiedzy o Londynie, w którym główną nagrodą był udział w wycieczce. Nagroda główna została ufundowana przez Radę Rodziców naszej szkoły.

      

      

     Szkocja - Kwiecień 1999

     W roku szkockim zorganizowana została wycieczka do kraju wrzosowisk i zamków. Uczniowie klas 5-8 w liczbie 45 pokonali trasę Newcastle-Edynburg- Inverness- Ben Nevis- Loch Ness –Newcastle. Podczas pobytu zakwaterowani byliśmy u rodzin angielskich. W obie strony na wyspę dostaliśmy się promem z Amsterdamu.

      

     LondynMarzec 1998

     Pierwsza wycieczka autokarowa do Londynu, w której udział wzięło 44 uczniów z klas 6-8. Celem wycieczki był Londyn, Windsor i Cantembury. Uczniowie zakwaterowani byli u rodzin angielskich. Podróż na wyspę i z powrotem odbyliśmy promem.