• Konkursy matematyczne 2015/16

Złota Żabka 2015/2016

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły z sukcesami biorą udział w jednym z najtrudniejszych konkursów w dziedzinie matematyki oraz dziedzinie literatury i języka polskiego „Złota Żabka”. Udział w nich to nie tylko nie lada wyzwanie dla ambitnych piąto- i szóstoklasistów, ale także sprawdzian wiedzy, kreatywności, umiejętności logicznego, lecz niestereotypowego myślenia, wnioskowania i poszukiwania dalekich od standardowych rozwiązań.

W tym roku dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu okazało się najlepszymi spośród kilku tysięcy uczestników z całej Wielkopolski! Oboje zostali uhonorowani tytułem Laureata Konkursu „Złota Żabka” 2015/2016 zajmując pierwsze miejsca w swoich dziedzinach: Cezary Wystup w części matematycznej, zaś Julia Świtek w konkursie z języka polskiego i literatury. Trzecia uczennica naszej szkoły, Natalia Wolniewicz, otrzymała wyróżnienie w dziedzinie języka polskiego.

Tym samym SP 58 stała się jedyną szkołą w województwie, mogącą poszczycić się w tym roku najwyższą liczbą wyróżnionych w tym jakże wymagającym konkursie.

Ogolnopolski Konkurs Matematyczny "LEON " kl. 1 i 2

W sesji zimowej nasi uczniowie uzyskali następujące lokaty:

Jagoda Jeske kl. 1c -msc.III - nagroda książkowa

Mateusz Bródka kl. 1c- msc. IX

Olga Konecka kl. 2a - msc. II -nagroda ksiązkowa

Piotr Jóźwiak kl. 2a -msc.II - nagroda książkowa

Maksym Maślej kl. 2a - msc. IV

Maria Szymańska kl. 2a -msc. IV

Dominik Bartkowiak kl. 2a - msc. IV

Piotr Sydzisz kl. 2a -msc. VI

Marta Lorenc kl. 2a -msc. VI

Wiktor Wasilewski kl. 2a - msc. VIII

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "LEON"kl.2

W sesji jesiennej nasi uczniowie uzyskali nastepujące lokaty:

Olga Konecka kl.2a msc. III - nagroda książkowa

Tymon Duda kl.2b msc. III - nagroda książkowa

Piotr Jóźwiak kl.2a msc. IV

Maksym Maślej kl. 2a. msc. IV

Olga Jeske kl. 2a msc.IV

Maja Konecka kl.2a msc.IV

Wiktor Wasilewski kl.2a msc. VI

Piotr Sydzisz kl. 2a msc. VI

Oliwia Borowska kl. 2a msc. VI

Konkurs ALFIK Matematyczny

Z klas drugich:

OLGA KONECKA - 9 miejsce w województwie, 126 miejsce w kraju - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

AGATA WOLNIEWICZ – 45 miejsce w województwie, 1215 miejsce w kraju - Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

Z klas trzecich:

MATEUSZ REWERS – 23 miejsce w województwie, 1006 miejsce w kraju - Dyplom

Z klas czwartych:

MARCIN ŁOZA - 94 miejsce w województwie, 1926 miejsce w kraju - Dyplom

Z klas piątych:

KATARZYNA PODGÓRSKA – 3 miejsce w województwie, 84 miejsce w kraju - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie oraz darmowy udział w konkursie MAKS

JOANNA ZUBIK - 14 miejsce w województwie, 352 miejsce w kraju - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

ZOFIA POŚLEDNIK – 16 miejsce w województwie, 384 miejsce w kraju - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

IDA WIATR - 35 miejsce w województwie, 954 miejsce w kraju - Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

GRZEGORZ ŚWIDERSKI – 35 miejsce w województwie, 954 miejsce w kraju - Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

Z klas szóstych:

CEZARY WYSTUP – 1 miejsce w województwie, 1 miejsce w kraju - Tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach

JULIA ŚWITEK – 17 miejsce w województwie, 428 miejsce w kraju - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

• Julia Świtek - laureat konkursu
          • Cezary Wystup - laureat konkursu

8.01.16 w Zespole Szkół Integracyjnych nr 2 w Poznaniu, odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Brała udział piątka uczniów z naszej szkoły. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że do kolejnego etapu przeszli następujący uczniowie:

• Marta Basek
          • Julia Świtek
          • Natalia Wolniewicz
          • Cezary Wystup

Wszystkim serdecznie gratulujemy

Miło nam poinformować, że w etapie rejonowym naszą szkołę reprezentować będą:

• Cezary Wystup
          • Marta Basek
          • Julia Świtek
          • Natalia Wolniewicz
          • Katarzyna Podgórska

Złota Żabka z matematyki

Miło nam poinformować, że do drugiego etapu zakwalifikował się:

• Cezary Wystup - uczeń klasy szóstej.