• Mały Samorząd Uczniowski

Opiekun: Klaudia Koczorowska : nauczyciel012@sp58poznan.pl

• W szkole działa „ Mały Samorząd Uczniowski”

• Mały Samorząd” tworzą uczniowie klas I- IV.

Struktura organizacyjna „ Małego Samorządu”

• Wszyscy uczniowie klas I- IV należą do „Małego Samorządu”, a uczniowie poszczególnych klas do samorządów klasowych.

• Nad prawidłową realizacją zadań czuwa opiekun „Małego Samorządu”, współpracując z opiekunem samorządu szkolnego i wybranymi nauczycielami.

• Przewodniczący klas I-IVbiorą udział w spotkaniach samorządu uczniowskiego i przekazują informacje z narad pozostałym członkom „Małego Samorządu” na własnych zebraniach.

Kompetencje „Małego Samorządu”

• Mały Samorząd” może przedstawiać swoje opinie i propozycje dotyczące bieżących spraw szkoły radzie samorządu uczniowskiego lub jego opiekunowi.

• Mały Samorząd” ma prawo poprosić o pomoc w realizacji zadań każdego członka w realizacji zadań każdego członka rady pedagogicznej i rady rodziców.

Cel główny:

• Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I- IV

Cele szczegółowe:

• Reprezentowanie ogółu uczniów klas I- IVSzkoły Podstawowej nr 58im. J. Kukuczki w Poznaniu

• Kształtowanie umiejętności zespołowego współdziałania uczniów w młodszym wieku szkolnym

• Wczesne przygotowanie uczniów szkoły do udziału w pracach samorządu uczniowskiego

• Uczenie samorządności na terenie szkoły i poza nią

• Wdrażanie do odpowiedzialności moralnej, poszanowania odrębności przekonań, tolerancji

• Realizowanie zadań związanych z edukacją społeczną, regionalną, zdrowotną i ekologiczną

Założenia:

• Pobudzanie i aktywizowanie różnych form aktywności uczniów na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań szkoły

• Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.

• Zachęcanie i angażowanie uczniów do wykonywania prac na rzecz klasy, szkoły, środowiska.

• Dbanie o ład i porządek w szkole i poza nią.

• Współudział w organizacji imprez szkolnych i międzyszkolnych.

• Prowadzenie tablicy informacyjnej Małego Samorządu Uczniowskiego

• Współpraca z gazetką szkolną

• Organizacja i udział w akcjach charytatywnych

• Organizacja konkursów