• PBO 2019-finał.

• Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki dzięki środkom pozyskanym z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego otworzyła w Mikołajki nowe skrzydło „Świetlicowo-Biblioteczny Raj”. Wartość projektu to ponad 500 tys. zł

Na pomysł rozbudowy placówki o nowe skrzydło „Świetlicowo-Biblioteczny Raj” wpadła pani dyrektor Anna Szyfter, która zgłosiła projekt do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Akcji promocyjnej towarzyszył Turniej Futsalu „O puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 58 w Poznaniu” i Piknik Osiedlowy, w który zaangażowała się społeczność szkoły, a mieszkańcy dzielnicy całymi rodzinami odwiedzali punkt głosowania. Ostatecznie projekt zebrał 994 głosów i zakwalifikował się do realizacji.

- W niespełna rok od głosowania nastąpił długo oczekiwane otwarcie „Świetlicowo-Bibliotecznego Raju”, czyli 100 m2 przestronnej i nowocześnie wyposażonej przestrzeni pełniącej funkcje świetlicy oraz sali lekcyjnej dla najmłodszych uczniów. Inwestycja została zrealizowana dzięki zaangażowaniu się całej społeczności szkolnej - mówi przewodniczący Rady Rodziców SP 58,  Krzysztof Dimmich.

Nowe skrzydło oprócz przestrzeni świetlicowej posiada nowoczesne łazienki i korytarz, a budynek został wyposażony w sprzęt multimedialny i meble potrzebne do prowadzenia zajęć świetlicowych. Wartość projektu wyniosła ponad 500 tys. zł, a dzięki technologii modułowej nowe skrzydło wkrótce zostanie powiększone o kolejne 100 m2. Wszystko za sprawą PBO 2020, w którym zwyciężył kolejny projekt Szkoły Podstawowej nr 58 i na wiosnę rozpocznie się rozbudowa tzw. „Małej szkoły”.

- Cieszymy się, że nasze projekty zostały zaakceptowane przez społeczność lokalną i mieszkańcy Ławicy mogą korzystać z siłowni zewnętrznej oraz nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego. A teraz ich dzieci i wnuki będą mieć do dyspozycji nowe skrzydło szkoły - mówi pomysłodawczyni projektów, Anna Szyfter.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach przy Szkole Podstawowej nr 58 w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zostały zrealizowane następujące projekty: „Park Rekreacyjno-Sportowy” o wartości 49 tys. zł, „Radosny Sport” o wartości 255 tys. zł, „Świetlicowo-Biblioteczny Raj” o wartości 550 tys. zł i „Przestrzeń pełna uśmiechu” o wartości 600 tys. zł (realizacja w 2020 roku).