Maj 2019

Wycieczka 3a i 3b do Wrocławia

W piątek 24 maja 2019 roku uczniowie klasy 3a i 3b pojechali autokarem na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Celem podróży było zapoznanie się z fauną i florą na różnych kontynentach naszego globu. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiło jednak Afrykarium i zamieszkujących w nim wielu gatunków ryb oraz innych istot wodnych z najodleglejszych zakątków świata. Była też okazja do podpatrzenia zachowania wielu innych dzikich zwierząt takich jak: żyrafy, tygrysy, małpy, niedźwiedzie. Z tabliczek informacyjnych można było się dowiedzieć o miejscu ich pochodzenia, sposobie żywienia i nawykach.
Uczniowie również zwiedzili Stare Miasto, gdzie intensywnie poszukiwali Krasnali. Podczas drogi powrotnej dzieci brały udział w konkursie wiedzy o Wrocławiu organizowanej przez Panią przewodnik. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wróciliśmy do Poznania.