Grudzień 2018

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej klasa 2a,2c

5 grudnia klasy 2a i 2c obejrzły w ramach NHEF film pt. "Niesforny Bram". Dynamiczna, pełna humoru i ciepła historia chłopca, którego energia i ciekawość świata zderzają się ze szkolną rutyną. Nogi Brama muszą się wybiegać, a głowa musi znać odpowiedź na każde pytanie. Jak to pogodzić? Bram właśnie zaczyna naukę w szkole. Wreszcie dowie się wszystkiego o kosmosie, rakietach i podróżach między galaktykami. A co jeśli lekcje w pierwszej klasie okażą się zupełnie inne niż je sobie wyobrażał? Bram jest wyjątkowo ciekawskim chłopcem. Nie może usiedzieć w miejscu i ma głowę pełną pytań i pomysłów. Jego zachowanie nie stanowiło do tej pory problemu, ale sytuacja zmienia się w dniu, w którym chłopiec zaczyna naukę w szkole. Początkowo podekscytowany tym, że będzie to miejsce, gdzie dostanie odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania, z czasem zaczyna mieć problem z rutyną i zasadami panującymi w klasie. Jego wychowawca po wielokrotnym zwracaniu mu uwagi zaczyna tracić cierpliwość. Tak zaczyna się seria zabawnych nieporozumień między Bramem i nauczycielem. Czy pojawi się szansa na porozumienie i uczynienie ze szkoły miejsca, w którym Bram będzie się czuł szczęśliwy?