• Wycieczka szkolna Madryt- Paryż-Escorial-Segovia-Toledo-Eurodisnneyland

• W dniu 02.10.2018 roku w godzinach popołudniowych wyruszyliśmy na wspaniałą szkolna przygodę . Po nocy spędzonej w autokarze, nasze oczy ujrzały piekny Paryż. Całodniowe zwiedzanie miasta: Katedra Notre-Dame, Sainte Chapelle (z zewnatrz), Dzielnica Łacińska z Sorboną i Panteonem, Ogrody Luksemburskie, Luwr (z zewnątrz), Plac Vendomez kolumną Napoleona, Wieża Eiffela (z zewnątrz). W samym Paryżu udaliśmi się na obiadokolacja.

Nastepnie ruszyliśmy w stronę  Madrytu. W  godzinach porannych dotarliśmy do stolicy Hiszpanii,  Madrytu – w programie mieliśmy Palacio Real - Pałac Królewski m.in. Salon Tronowy, gobeliny i malowidła znanych malarzy Mengsa i Goi,muzeum zrobiło wielkie wrarzenie na wszystkich uczestnikach  wycieczki .

Poszliśmi do   Katedra La Almudena, przejście przez Plaza de la Villa (plac z zabytkową zabudową będącą doskonałym przykładem ewolucji hiszpańskiej architektury), na Plaza Mayor (centralny plac miasta z arkadowymi galeriami oraz konnym pomnikiem Filipa III) i Puerta del Sol (dawniej wschodnia brama miejska, obecnie centrum Madrytu i Hiszpanii, miejsce położenia tzw. „Kilometra Zerowego”), spacer Gran Via na Plac Cibeles, a następnie do Parku Buen Retiro.

Po bardzo intesywnym dniu udaliśmy się do hostelu gdzie się zakwaterowaliśmy i po odpoczynku udaliśmy się na obiadokolacje . Na niej zostaliśmi mile zaskoczeniu gdyż menu przygotowano po polsku z kilkoma śmiesznym literówkami. : ) Czwartego dnia  po  śniadaniu udaliśmy się na , zwiedzanie Madrytu – cd. Muzeum Prado - jedna z najsłynniejszych na świecie galerii malarstwa (m.in. prace takich mistrzów jak Goya, El Greco, Breughel, Tycjan, Velazquez), przejazd do Escorial - zwiedzanie monumentalnego zespołu pałacowo – klasztorno - bibliotecznego – Rezydencji Królewskiej. Po kolejnym intensywnym dniu z wielką przyjemnością udaliśmy się do naszego  hostelu następnie zeszliśmi na obiadokolacja i dla wielu wymarzony - nocleg.

Kolejny dzień to zwiedzanie dawnej stolicy Hiszpani Toledo, zanim to nastąpiło musieliśmy się wykwaterować i zjeść śniadanie ,oraz udać się z naszymi bagażami do autokaru. Toledo zobaczyliśmi ważny ośrodek duchowego życia narodu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie Starego Miasta (m.in.: katedra ze wspaniałymi zbiorami sztuki wielu epok, Casa – Museo de El Greco ze słynnym „Widokiem Toledo”, Synagoga del Transito zbudowana w stylu mauretańskim oraz Plaza de Zocodover z Alkazarem.Tutaj mieliśmy czas wolny na zakup pięknych pamiątek czy wypicie pysznej kawy . Następnie udaliśmi się na pożegnalną obiadokolację  hiszpańską PAELLA :).

Po tak pysznej kolacji ruszyliśmi w nocną podróż do  Paryża. Ostatni dzień wycieczki  to wymarzonu przez wielu uczniów EURODISNEYLAND - 9 godzin wspaniałej zabawy w największym parku rozrywki w Europie, po zjedzeniu  obiadokolacja, wsiedliśmi bardzo zmęczeni ale jeszcze bardziej zadowoleni do autokaru który przywiózł nas bezpiecznie do domu.