• Działania

• Wielojęzyczny ludzik

Przez cały okres zmagań  towarzyszył nam wielojęzyczny ludzik. Z niego można było uzyskać wiedzę na temat nazw część ciała, części garderoby i kolorów w języku francuskim, hiszpańskim, irlandzkim i francuskim. Uczniowie chętnie odwiedzają naszego papierowego przyjaciela i zdobywają wiedzę.

Czy już wszystko wiem - gry planszowe

18 maja wszystkie klasy 1-3 wzięły udział w sprawdzeniu wiedzy na temat krajów: Anglii, Hiszpanii, Francji, Malty i Irlandii. Poprzez własnoręcznie przygotowane gry planszowe mogli poszerzyć i ocenić swoją wiedzę dotycząca poznanych krajów. Rywalizacja, chęć wygranej towarzyszyły wszystkim uczestnikom gier. Jednak, zdaniem uczniów, najważniejsza była dobra zabawa.

Czy juz wszystko wiem - KAHOOT

18 maja wszystkie klasy 4-7 wzięły udział w sprawdzeniu wiedzy na temat krajów: Anglii, Hiszpanii, Francji, Malty i Irlandii. Nauczyciele przygotowali test na platformie KAHOOT.Wykorzystując telefony i tablety  z dostepem do internetu uczniowie zaznaczali odpowiedzi na pytania związane z poznanymi krajami. Emocje udzielały się wszystkim , każdy chciał zwyciężyć!

Na stadionie CAMP NOU

18 maja  uczniowie rozegrali mecz . Atmosferę podgrzewała publiczność , stroje słynnych hiszpańskich drużyn : Realu Madryt i FC Barcelona oraz miejsce wydarzeń : CAMP NOU.

Nie zabrakło śpiewów, dźwięków wuwuzeli, oklasków i nawoływań: GOLA!!!!

Dzień Kultury Europejskiej

16 maja to dzień kultury poznanych krajów. Na zajęciach z nauczycielami młodsi uczniowie wykonali  z  plasteliny potrawy charakterystyczne dla Francji, Hiszpanii, Malty, Irladnii i Anglii, starsi komponowali przepisy na te potrawy na podstawie składników podanych w różnych językach

Podczas przerw dzieci, przebrane w tradycyjne stroje tańczyły na boisku szkolnym makarenę, walc angielski, kankana, tańce angielski..Uczniowie klasy VI C przedstawieli hiszpańską koridę, w którą włączyło się wiele dzieci.

POWER TOUR

15 maja wszyscy uczniowie brali udział w grze dydaktycznej Power -Tour. Młodsi wypełniali karty pracy na podstawie informacji umieszczonych na gazetkach tematycznych o Hiszpanii, Francji, Anglii, Irlandii i Malcie. Starsi uczniowie skanowali kody umieszczone na gazetkach i odpowiadali na pytania na swoich telefonach komórkowych.

Z wizyta w europejskich krajach

Dnia 14 maja cała społeczność szkolna bliżej poznała  Hiszpanię, Francję, Anglię, Irlandię i Maltę. Prezentację o tych ciekawych zakątkach Europy przygotowali uczniowie klas siódmych. W interesujący sposób zaprezentowali  nam atrakcje turystyczne tych krajów , zwyczaje , narodowe potrawy, tańce oraz muzykę.

Spektakl dla uczniów, rodziców i nauczycieli w języku angielskim

Uczniowie klas VI i VII przygotowali dla społeczności szkolnej i swoich rodzin spektakl w języku angielskim w oparciu o fragmenty utworów Williama Szekspira.

Projekt Irlandia

19 kwietnia  2018 w naszej szkole odbyła się w ramach projektu Irlandia w szkole lekcja o kulturze Irlandii za pomocą komunikatora Skype. Pan Trevor Welsh opowiadał  między innymi o związkach pomiędzy kulturami Polski i Irlandii. Uczniowie klas dwujęzycznych mogli także poznać ważne fakty z historii Irlandii takie jak historia Wielkiego Głodu oraz posłuchać o działaniach IRA na terenie Północnej Irlandii.
          Najwięcej emocji wzbudziły przykłady najpopularniejszych imion Irlandzkich a w szczególności ich wymowa.

Klasy siódme w KONSULACIE IRLANDII

W dniu 25.12.2017 r. w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas siódmych zostali zaproszeni do Konsulatu Irlandii na prezentację przygotowaną przez Panią Justynę Schramm na temat tradycji, kuchni i obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Irlandii.

Uczniowie mogli dowiedzieć się jak Irlandczycy spędzają ten ważny dla nas wszystkich czas i co jest dla nich wtenczas najistotniejsze. Uczniowie zadawali ciekawe pytanie, dzięki którym mogliśmy porównać polskie i irlandzkie zwyczaje.

Spotkanie zakończone zostało drobnym poczęstunkiem – uczniowie mogli skosztować prawdziwych irlandzkich pierników.

Święto Dyni

24.10.2017

We wtorek społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki jak co roku wzięła udział w Dniu Dyni. Tradycyjnie uczniowie przygotowali smakołyki z dynią w roli głównej, wykonali dyniowe ozdoby i przyszli do szkoły przebrani. Skosztowaliśmy na sali gimnastycznej przygotowane wcześniej potrawy wykonywane na podstawie przepisów w języku angielskim.