• Rekrutacja- informacje ogólne

• Znalezione obrazy dla zapytania darmowe obrazki anglia

Do oddziału dwujęzycznego utworzonego w klasie VII szkoły podstawowej w pierwszej kolejności przyjmuje się uczniów tej szkoły. Jeśli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, do oddziału mogą zostać przyjęci uczniowie, którzy nie są uczniami szkoły. Rekrutacja do klas VII dwujęzycznych prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego-NABÓR.

Aby zapisać dziecko do oddziału dwujęzycznego, należy wejść na stronę https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolapodstawowa/dokumenty i wypełnić wniosek, wskazując w nim szkoły uszeregowane wg preferencji od najbardziej preferowanej (pierwsze miejsce) do najmniej preferowanej (trzecie miejsce). Druk można również pobrać w sekretariacie szkoły.

Dokumenty można wypełnić korzystając z trzech form zapisu:

1. Poprzez system elektroniczny NABÓR :
          - wypełniając wniosek w elektronicznym systemie NABÓR

- drukując i podpisując wypełniony wniosek,,
          - podpisany wniosek wraz z odpowiednimi dokumentami można złożyć:
          a/ w formie papierowej w placówce pierwszego wyboru lub
          b/ zeskanowane dokumenty przesłać z wykorzystaniem systemu NABÓR

2. Poprzez system elektroniczny NABÓR z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego
          (profil zaufany)
          -wniosek podpisujemy podpisem kwalifikowanym przez oboje rodziców/opiekunów prawnych
          i z wykorzystaniem systemu NABÓR wysyłamy do placówki. Do wniosku należy dołączyć podpisane
          pozostałe wymagane dokumenty np. oświadczenia i wysłać do placówki.

Wykorzystanie elektronicznego zapisu umożliwi także potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do placówki
          poprzez system NABÓR za pomocą indywidualnego konta.
          lub

3. Poprzez wypełnienie papierowego wniosku odręcznie i po podpisaniu złożenie wraz z odpowiednimi dokumentami w placówce pierwszego wyboru (informacje zawarte we wniosku wprowadza wówczas do systemu placówka pierwszego wyboru).

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole podstawowej pierwszego wyboru, wskazanej na 1 miejscu.

Warunkiem przyjęcia do oddziału dwujęzycznego jest:

• otrzymanie promocji do klasy VII,
          • uzyskanie pozytywnego wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzanego na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną szkoły.

W przypadku większej liczby kandydatów spełniających powyższe warunki brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria:

• wynik sprawdzianu predyspozycji językowych,
          • świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem

Wnioski o przyjęcie do klasy VII dwujęzycznej szkoły podstawowej należy składać w wyznaczonym terminie w sekretariacie szkoły w godz.7:45-15:00.