• Festyn Rodzinny

• Dnia 2 czerwca 2017 r.o godz. 17.00 do 19.00  odbył się Szkolny Festyn Sportowy Dzień Dziecka. Lokalna Akcja Sportowa została zorganizowana przez nauczycieli naszej szkoły, Radę Rodziców i osiedlową Fundację  Przyjaciół Ławicy.

Impreza została przeprowadzona w kompleksie rekreacyjnym przy lesie za zgodą Poznańskich Lasów Państwowych. Tak jak co roku  odbyły się zawody latawcowe oraz gry i zabawy które przygotowali nauczyciele. Konkurencje były dostosowane do danej grupy wiekowej. Dodatkowe stanowisko miały dziewczyny które prowadzą u nas zajęcia dodatkowe z koszykówki. Inną atrakcją było malowanie twarzy, robienie dużych baniek oraz dmuchany zamek i wata cukrowa.

Podczas festynu zbieraliśmy równiez pieniądze na matę edukacyjną. Udało nam się uzbierać 1100,78zł.

Na zakończenie zorganizowaliśmy wraz z Radą Rodziców zawody biegowe. Udział w zawodach wzięli uczniowie od kl. I do VI. W tym roku w zawodach uczestniczyli również Rodzice naszych dzieci. Dystans był dostosowany do wieku i warunków klimatycznych - a było naprawdę gorąco. Stowarzyszenie Przyjaciół Ławica  ufundowało zawody latawcowe  w 5 kategoriach. Zawody zostały przeprowadzone przez nauczycieli. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu w tym roku kilka latawców uniosło się ku niebu.