• Warsztaty "Teatralne wariacje"

•

Tradycją naszej szkoły stały się coroczne warsztatowe spotkania teatralne. W tym roku odbyły się w dniach 17-18 lutego. Uczestnicy rozpoczęli swoje zmagania w piątek po połuniu. Ćwiczenia oddechowe, dykcyjne, ruchowe pozwoliły młodym adeptom sztuki aktorskiej przygotować się do znacznie trudniejszych zadań-improwizowanych scen, działań wymagających pracy w grupie, świadomości swojego ciała, wyczucia przestrzeni. W tym roku profesjonalnym przygotowaniem naszych uczniów zajęły się aktorki teatru Planeta M, Kinga Rybarczyk oraz Maria Lademann.

Przewodnim motywem naszego spotkania były legendy poznańskie. Uczniowie dali popis swoim umiejętnościom aktorskim odgrywając historie o koziołkach, hejnale z ratuszowej wieży czy kamieniu ze  śladami czarcich pazurów w formie teatru lalkowego oraz pantomimy. Na podstawie tychże opowieści poznali etapy i metody pracy z tekstem-od głosowej i dźwiękowej interpretacji aż do etiudy scenicznej.

Wiele emocji dostarczyła wszystkim nowość na naszych warsztatach-teatr cieni. Wariacje aktorskie trwały prawie do pierwszej w nocy! Następny dzień przyniósł kolejne niezwykłe niespodzianki - spektakl "Mimi czarodzieje" w wykonaniu aktorów teatru Planeta M. Mogliśmy się nawet nauczyć magicznej sztuczki :) .

Zmagania teatralne trwały do godziny 13:00 w sobotę. Kolejne już za rok!

Link do galerii https://sp58poznan.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

Zapraszamy do obejrzenia naszych zmagań!