• Szkoła dla Innowatora

• Z przyjemnością informuje, że Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu została wybrana do ścisłego grona szkół w Polsce, które uczestniczą w pierwszym takiego typu projekcie
          "Szkoła dla Innowatora"

W programie będziemy pokazywali różne możliwe kierunki zmiany i inspiracje – formy i praktyki pracy, podejścia, metody i rozwiązania oraz dobre praktyki.
          Program jest oparty na zasadzie współpracy, czyli umiejętności budowania wspólnoty i bycia jej częścią. Zasada ta jest jednym z kluczowych elementów każdej zmiany, w tym zmiany w szkole. To także jedna z kompetencji proinnowacyjnych – traktujemy ją jednak szczególnie, ponieważ wszystkie inne umiejętności rozwija się właśnie na drodze współpracy. Takie podejście zwraca również uwagę na wspólnotowy, a nie indywidualistyczny charakter działań, których wymagają od nas wyzwania przyszłości. Wspólna praca i wymiana pomiędzy nauczycielkami i nauczycielami jest też jednym z warunków rozprzestrzeniania się innowacji i głębokiej zmiany w szkole.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 58 na szkoleniu w ramach projektu Szkoła dla Innowatora