Sobota 17.04.2021

kwiecień - maj

Czytamy!

luty - marzec

Pracujemy i gramy razem! Stworzenie gry to wyzwanie, ale stworzenie gry o lekturze to wyzwanie i sukces!!! Czytamy lektury, choć czasem trudno zapamiętać szczegóły. Gra to nasze tropy do lepszego poznania i zapamiętania tego co czytamy. Zapraszamy!

grudzień - styczeń

To efekty samodzielnej pracy w kahoot. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Pamiętajcie o telefonach lub tabletach!

Dziewczynka z zapałkami

Dzieci z Bullerbyn

Bohaterowie bajek

Program zajęć

Celem zajęć jest pogłębianie i utrwalanie wiedzy z zakresu lektur szkolnych znajdujących się w podstawy programowej języka polskiego

Tematy:

grudzień – styczeń: Quizy czytelnicze „Zgaduj zgadula jaka to lektura”. Tworzenie i rozwiązywanie quizów czytelniczych dotyczących lektur znajdujących się w podstawie programowej do języka polskiego. Praca pod kierunkiem nauczyciela w aplikacji kahoot.

luty – marzec: „Tropem lektur” Przygotowanie tropów w postaci kodów qr i zadań dotyczących lektur znajdujących się w podstawie programowej do języka polskiego.

kwiecień – maj: „Czy czytanie to wyzwanie?” Głośne czytanie. Wspólne tworzenie audiobooka.

czerwiec: „Bohater taki jak JA!” postacie literackie a nasza codzienność. Z kim się utożsamiam, kogo przypominam. Poszukiwanie cech wspólnych: wygląd, temperament, co lubimy robić, itd. Tworzenie plakatu (Canva) i mapy myśli.