• Comenius 2002-2008

•

Nasza szkoła od 2002 roku uczestniczy w międzynarodowych projektach Unii Europejskiej skierowanych zarówno do uczniów jak i nauczycieli.
          Od roku 2003 pełni rolę międzynarodowego koordynatora
          .

W latach 2002-2005 uczestniczyliśmy w projekcie szkolnym pt;  ,,Legendy, mity i baśnie jako element wspólnego dziedzictwa kulturowego dzieci Europy”. Wzięło w nim udział szkół z Francji, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii /dwie szkoły/ i Polski. Projekt znalazł się na liście 10 najlepszych projektów w Polsce.
          Celem projektu było napisanie 5 bajek opartych o tradycje uczestniczących w projekcie krajów i dziecięcą wyobraźnię. Na tej podstawie powstało pięć wirtualnych krain- państw w jakich  nasi uczniowie chcieli by mieszkać. Każda z krain opublikowała swoja gazetę o najciekawszych wydarzeniach.

Projekt szkolny w którym dzieci z różnych krajów wspólnie pisały bajki i tworzyły  nowe kraje , znalazł się w czołó wce polskich projektów. Został zaprezentowany  na specjalnej wystawie w Warszawie w sierpniu 2005.

W latach 2005-2008 koordynowaliśmy projekt rozwoju szkoły pt; „Europejski poradnik technik i strategii nauczania i uczenia się". Wzięło w nim udział 12 szkół z Niemiec, Wielkiej Brytanii /trzy szkoły/, Portugalii, Włoch, Turcji, Bułgarii /dwie szkoły/, Rumunii, Litwy i Polski. W efekcie projektu powstały trzy poradniki dla nauczycieli i edukatorów

< Jak uczyć ciekawie,
           < Jak oceniać i jednocześnie  motywować motywować
           < Jak pracować skutecznie z dziećmi o specjalnych

potrzebach -czyli z uczniami bardzo zdolnymi
                   i uczniami, którzy mają różnego rodzaju trudności.

wrześniu 2008 rozpoczęliśmy ponownie jako koordynator dwuletni projekt przyrodniczo- matematyczny pt; „Europejskie ogrody doświadczeń przyrodniczych". W projekt zaangażowanych jest 9  szkół z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Włoch, Turcji, Bułgarii, Litwy i Polski.
          W dniu 12 listopada 2008 przedstawiciele wszystkich uczestniczących w projekcie szkół zawitają w progi naszej szkoły.

http://www.beytoncomenius.com/ - międzynarodowa strona naszego projektu.
          strona nowego projektu: www.comeniusgarden.edupage.org