• Szkoła dla Innowatora

• Re-aranżacja przestrzeni szkolnej

W ramach projektu "Szkoła dla Innowatora" uczniowie mogą korzystać z nowo odświeżonego miejsca do nauki. "Przestrzeń kosmiczna" wyposażona została w tablicę multimedialną, projektor, magiczny dywan.

Re-aranżacja przestrzeni szkolnej - galeria zdjęć (wystarczy kliknąć)

Dzień eksperymentów
          Zapraszamy na filmowe podsumowanie dnia eksperymentów w naszej szkole!

Dzień Eksperymentów

Szkoła zimowa on-line

Nauczyciele naszej szkoły ciągle podnoszą swoje kompetencje uczestnicząc w Szkole Zimowej On-line organizowanej przez CEO w Szkole dla Innowatora.

Plan systematycznej pracy w klasie 7 w projekcie Szkoła dla Innowatora

Plan systematycznej pracy nad kompetencjami dla uczniów i nauczycieli

Szkolenia, wizyty studyjne

W ramach projektu Szkoła dla Innowatora, nauczyciele Naszej Szkoły uczestniczą w szkoleniach podnosząc swoje komptencje.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 58 na szkoleniach.

W październiku mieliśmy przyjemność gościć Dyrektorów szkół uczestniczących w projekcie.  Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń związanych z uczestniczeniem w projektach oraz zaplanowaniem działań krótko i długo terminowych.

Spotkanie Dyrektorów w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu.

Rearanżacja przestrzeni

Dzięki uczestniczeniu w projekcie "Szkoła dla Innowatora" mamy możliwość przeprowadzenia rearanżacji przestrzeni szkolnej, dzięki której nauczania będzie jeszcze efektywniejsze.  Nasza Szkoła wzbogaci się o:
          - mobilną szafę z laptopami firmy Samsung,
          - zestaw do montowana filmów,
          - drukarkę 3D dla uczniów,
          - rzutnik z ekranem automatycznym,
          - nową rozdzielnię internetową szkoły,
          - rzutnik z ekranem automatycznym.

Rearanżacja przestrzeni szkolnej

Kompetencje proinnowacyjne

Kompetencje proinnowacyjne to umiejętności i postawy, których niezależnie od posiadanej wiedzy i wykonywanego zawodu młodzi ludzie będą potrzebowali w przyszłości by skutecznie działać – w życiu prywanym, na rynku pracy i w sferze aktywności społecznej.

Zdjęcie przedstawiające zespół, pracę drużynową

Kompetencje proinnowacyjne:
          - samodzielność myślenia - ciekawość i odkrywanie nowych możliwości, myślenie dywergencyjne
          - współpraca,
          - rozwiązywanie problemów - powstawanie pomysłów, kadrowanie problemów, praca nad wieloma problemami w tym samym czasie
          - zarządzanie sobą - rozwijanie zainteresowań, umiejętność uczenia się, rozwijanie orientacji na przyszłość, wizualizacja problemu i rozwijanie wyobraźni poprzez przydatne metafory, wytrwałość
          - liderstwo - odwaga i podejmowanie ryzyka, zarządzanie zmianą i improwizacja, liderowanie, podejmowanie decyzji

Szkoła dla Innowatora

Z przyjemnością informuje, że Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu została wybrana do ścisłego grona szkół w Polsce, które uczestniczą w pierwszym takiego typu projekcie
          "Szkoła dla Innowatora"

W programie będziemy pokazywali różne możliwe kierunki zmiany i inspiracje – formy i praktyki pracy, podejścia, metody i rozwiązania oraz dobre praktyki.
          Program jest oparty na zasadzie współpracy, czyli umiejętności budowania wspólnoty i bycia jej częścią. Zasada ta jest jednym z kluczowych elementów każdej zmiany, w tym zmiany w szkole. To także jedna z kompetencji proinnowacyjnych – traktujemy ją jednak szczególnie, ponieważ wszystkie inne umiejętności rozwija się właśnie na drodze współpracy. Takie podejście zwraca również uwagę na wspólnotowy, a nie indywidualistyczny charakter działań, których wymagają od nas wyzwania przyszłości. Wspólna praca i wymiana pomiędzy nauczycielkami i nauczycielami jest też jednym z warunków rozprzestrzeniania się innowacji i głębokiej zmiany w szkole.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 58 na szkoleniu w ramach projektu Szkoła dla Innowatora

Bierzemy udział w projekcie Szkoła dla Innowatora!

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu znalazła się w gronie 20 najlepszych placówek oświatowych w Polsce, które realizują dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rozwoju pilotażowy projekt SZKOŁA DLA INNOWATORA.

Logo projektu Szkoła dla Innowatora