• Pomoc w kryzysie

• Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth przy ul. Woźnej 14 w Poznaniu, specjaliści z zakresu psychologii prowadzą konsultacje w ramach kontraktu z NFZ. Bezpłatnymi konsultacjami objęte są dzieci i młodzież do 21. roku życia:

• W ramach świadczeń pacjenci mogą korzystać z konsultacji psychologa i psychoterapeuty.
          • Eksperci oferują pomoc psychologiczną w zakresie poradnictwa psychologicznego, psychoterapii indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej.
          • W ramach NFZ można również uczestniczyć w sesji wsparcia psychospołecznego, wizyt domowych oraz środowiskowych.
          • Nie jest wymagane skierowanie, a warunkiem odbycia wizyty w ramach NFZ jest posiadanie aktualnego dowodu ubezpieczenia.
          • Świadczenia w ramach tego kontraktu z NFZ są bezlimitowe. Nie ma ograniczenia w postaci zakontraktowania ścisłej liczby konsultacji – świadczenie zostanie zrealizowane jak najszybciej, zgodnie z wolnymi miejscami w grafikach, a Centrum Zdrowi Psychicznego MindHealth dba o szeroką dostępność specjalistów.
          • Wizytę można umówić telefonicznie pod numerem (22) 566 22 24 lub osobiście w placówce. Podany numer telefonu prowadzi do centralnej rejestracji – należy podać operatorowi, w której placówce chcieliby Państwo umówić się na konsultacje.
          • Zgodnie z wymogami NFZ, w ramach kontraktu zatrudnieni są psycholodzy z wykształceniem klinicznym i psychoterapeuci z certyfikatem lub będący w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty.
          • Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://mindhealth.pl/opieka-psychologiczna-i-psychoterapeutyczna-w-ramach-nfz.

Formy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli: https://mlodeglowy.pl/

Punkt konsultacyjny dla rodziców uczniów przejawiających zachowania problemowe lub ryzykowne takie, jak:
           - picie alkoholu, zażywanie narkotyków lub dopalaczy,
           - nieodpowiednie wypełnianie roli ucznia stanowiące znaczne ryzyko dla prawidłowego rozwoju (np. wagary, przerwanie edukacji)

Na konsultację można umówić się

1) wysyłając wiadomość mailową na adres p.wilinski@ppp2poznan.pl

lub

2) kontaktując się z sekretariatem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Poznaniu pod numerem 61 - 852 - 85 - 58

Obrazy przedstawiają fioletowy telefon oraz numery kontaktowe do różnych instytuacji