SP 58 Poznań

Czwartek 25.02.2021

Nawigacja

SP 58 Poznań

 • Konkurs Samorządu Uczniowskiego

  Konkurs

     Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy wiersz świąteczny. Polegać on będzie na napisaniu krótkiej rymowanki o tematyce świątecznej. Wiersz należy przesłać do 18.12.2020 r.

  Prace powinny być w całości wykonane przez zgłoszonego ucznia.

  Wierszyki należy przesyłać do Pani Klaudii ( nauczyciel012) lub Pani Marzeny (nauczyciel011).

  Wiersze będą  oceniane w dwóch kategoriach:

  • klasy 1-4

  • klasy 5-8

  Pozdrawiamy Mały i Duży Samorząd Uczniowski

   

 • Nagroda Miasta Poznania dla ucznia klasy VIII B

  Niezmiernie nam miło poinformować, że Szymon Kuffel z klasy VIII B otrzymał Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół.

  Szymon Kuffel z klasy VIII B został wyróżniony i nagrodzony w kategorii naukowej. Nie kryjemy dumy z naszego ucznia. Nagroda za wyniki ciężkiej pracy dla ucznia, który realizuje swoje pasje, to najpiękniejszy prezent gwiazdkowy dla rodziców, dla szkoły i dla nauczycieli.

  Życzymy dalszych sukcesów!

 • Zapraszamy do udziału w konkursie!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Czekamy na Wasze prace.

  Regulamin- REGULAMIN_KONKURSU-1(1).docx

  Informacje o konkursie- Konkurs_RO_-informacja_o_konkursie(2).docx

 • Zostań Św. Mikołajem

  Zachęcamy do udziału w akcji Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego

  Kochani !

  Dla zwierząt w naszym schronisku przy ul. Bukowskiej rozpoczął się ciężki czas. Na stronie schroniska jest informacja co jest potrzebne https://schronisko.com/jak-pomoc/. Zachęcamy do podarowania zwierzętom paczki ! Zróbcie zdjęcie koniecznie w czapce Mikołaja i prześlijcie je na adres szkolny gmail P. Klaudii (nauczyciel012) lub P. Marzeny (nauczyciel011).

 • HO ! HO !

  Od poniedziałku na lekcjach obowiązują świąteczne - kolory, stroje, nakrycia głowy .

 • Świąteczny Konkurs Polonistyczny!!!

  Drodzy Uczniowie!

  Nauczyciele języka polskiego zapraszają do wzięcia udziału w Świątecznym Konkursie Polonistycznym.

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas.

  Będą oni oceniani w następujących kategoriach wiekowych:

  klasy 1

  klasy 2-3

  klasy 4-6

  klasy 7-8

  Co należy zrobić?

  1. Wybieracie ciekawy fragment prozy lub wiersz o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia

  i uczycie się  pięknie czytać.

  2. Nagrywacie film (nie dłuższy niż 2 minuty), podczas którego czytacie wybrany przez Was tekst.

  3. Zadbajcie o świąteczną oprawę Waszego nagrania- stroje, elementy dekoracji, tło, a nawet cichy podkład świątecznej melodii .

  4. Filmiki przysyłajcie na maila:

  nauczyciel021@sp58poznan.pl 

  do 14.12.2020 r.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • Samorząd Uczniowski 2020 /2021 został wybrany :)

  Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Barbara S. kl.8

  Przewodniczący Małego Samorzadu Uczniowskiego -Jeremi K. kl.4

  Członkowie : Monika K. kl.3, Julian B. kl.4,Lena K. kl.4, Aleksandra B. kl.5, Helena W. kl.5,Michalina K. kl.5, Zuzanna P. kl.6

 • Dzień życzliwości 2020

  Co roku 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Był to zawsze radosny dzień, w którym nawzajem obdarowywaliśmy się uśmiechem i dobrym słowem. 
  Uczniowie klasy 8c nakręcili w swoich domach krótki klip z życzeniami. Mamy nadzieję, że mimo izolacji społecznej, każdy znajdzie chwilę i miejsce by okazać, przekazać swoją życzliwość drugiej osobie. 
  Niech uśmiech będzie z wami ;) 

 • Poznański Budżet Obywatelski 2021-Jadalnia Marzeń XI.1

  Prosimy o głosy w PBO 2021 na ,,Jadalnię Marzeń" -projekt XI.1

  https://pbo21.um.poznan.pl/i/pbo21/voting#projekt_12

 • Spotkania biblioteczne dla uczniów klas 7 i 8

   

   

   

   

   

 • Biblioteka czeka!

 • Budowa ruszyła !!!

  Po kilku miesiącach kompletowania dokumentacji i oczekiwania na pozwolenie na wycikę drzew kolidujacych z budową ruszyła rozbudowa budynku Bis w ramach PBO 2020. Projekt ,,Przestrzeń pełna uśmiechu" nabiera realnych kształtów. Prace postępują szybko i sprawnie. Budynek zostanie powiększony o dwie sale lekcyjne.

 • GłosujeMY na projekt XI.1 - Jadalnia Marzeń

  Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski działające w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu zachęcają do głosowania na projekt XI.1 - JADALNIA MARZEŃ z Rejonu Ławica. Wystarczy kliknąć: https://pbo21.um.poznan.pl/i/pbo21/voting#projekt_12 .

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Zapraszamy do zapoznania się ze spotami wyborczymi kandydatów do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021. Głosujemy poprzez system LIBRUS.

 • Kampania "Mała książka - wielki człowiek"

  Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" przekazał uczniom klas pierwszych wyprawkę czytelniczą. W skład wyprawki wchodzą: "Pierwsze abecadło" antologia tekstów najlepszych autorów dziecięcych, "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" broszura, poradnik dla rodziców i opiekunów oraz Kreatywny alfabet - plakat z literami do wycinania. Całość została ufundowana środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasi uczniowie otrzymali całe zestawy z rąk szkolnych bibliotekarzy w piątek 6 listopada. Uczniom i rodzicom życzymy fascynującej przygody z lekturą, a Instytutowi Książki dziękujemy za wspaniały prezent.

   

  Opis zdjęcia: Plakat przedstawia kolaż zdjęć pokazujacych dzieci trzymajace ksiażki i plakaty oraz rozpakowujące książki otrzymane od Instytutu Książki. Pośrodku znajduje się napis "Mała książka - wielki człowiek"

 • Dzień Postaci z Bajek

  Z okazji święta wszyscy uczniowie klas 1-3 bawili się rozwiązując przygotowane przez bibliotekarzy zagadki, rozsypanki wyrazowe, kodować kolorując rysunki i maski zwiazane z bajkowymi postacami. 

   

  Opis zdjęcia: Plakat przedstawia kolaż zdjęć dzieci w maskach wykonanych przez dzieci,  nawiazujących do postaci z bajek. Pośrodku znajduje się napis: Dzień Postaci z Bajek 5 listopada 2020 r.

  Opis zdjęcia: Plakat podzielony na dwa pola, składa się z dwóch zdjęć przedstawiających ujęcie dłoni dzieci kolorujących/kodujących rysunki kota. Pośrodku u dołu strony napis: Dzień Postaci z Bajek Kodowanie 5.11.2020

 • Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną

  Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

 • Zagłosuj na naszą szkołę w konkursie "1000 powodów by czytać"

  Codziennie, do 2 grudnia 2020,  każdy posiadacz telefonu z zainstalowaną aplikacją empik może oddać głos na naszą szkołę! Zagłosuj (wystarczy kliknąć i wybrać SP 58 Poznań).

 • Znicze pamięci uczniów SP 58 płoną w całym powiecie poznańskim

  Ponad 30 miejsc pamięci w powiecie poznańskim odwiedziło blisko 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu w ramach XII edycji akcji medialno-edukacyjnej „Zapal znicz pamięci”, która przywraca pamięć o dramatycznych losach Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na tzw. ziemiach wcielonych do III Rzeszy. Wykonaliśmy ponad 300 zdjęć.

  Akcja „Zapal znicz pamięci” w tym roku odbyła się po raz dwunasty i ma na celu przywracanie pamięci o dramatycznych losach Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na tzw. ziemiach wcielonych do III Rzeszy, które nigdy nie przebiły się do pamięci zbiorowej. Od pierwszego dnia agresji niemieckiej w 1939 roku terror i egzekucje były codziennym doświadczeniem Polaków w Wielkopolsce, na Pomorzu, Kujawach, Śląsku i ziemi łódzkiej. Niemcy wprowadzili tu znacznie większe represje niż na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Tylko do końca 1939 roku na Kresach zachodnich Rzeczypospolitej zamordowali 40 tysięcy osób, przedstawicieli polskich elit, a głód, terror i eksterminacja stały się przez kolejne lata codziennym doświadczeniem mieszkańców tych ziem.

  Mimo trwającej epidemii koronawirusa w ramach szkolnego projektu #SzkołaPamięta uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu po raz kolejny aktywnie włączyli się w akcję „Zapal znicz pamięci”. W tym roku odwiedzili ponad 30 miejsc pamięci w powiecie poznańskim, a w akcję zaangażowało się 95 uczniów.

  Polecamy artykuł (wystarczy kliknąć):

  Młodzież przywraca pamięć o dramatycznych losach Wielkopolan

 • Pamięć o Jerzym Kukuczce wiecznie żywa

  Dokładnie 31 lat temu odszedł Jerzy Kukuczka, który jako drugi człowiek w historii zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.  Pamięć o wybitnym himalaiście jest szczególnie pielęgnowana w Szkole Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.

  Z uwagi na epidemię koronawirusa i obowiązujący reżim sanitarny tegoroczne obchody miały inny charakter. Zamiast apelu szkolnego każda klasa miała dedykowane zajęcia związane z Patronem Szkoły m.in. oglądano filmy, uczniowie rywalizowali w zespołach klasowych w quizach, tworzono prace plastyczne i opowiadania.

  Ważnym punktem były warty pod tablicą pamiątkową przy głównym wejściu do budynku, w których wzięli udział uczniowie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 58 im. J.Kukuczki
  60-186 Poznań
  ul.Ławica 3
  NIP 779-14-36-469
 • 0618681861

Galeria zdjęć