• Trwa nabór do klas dwujęzycznych w SP 58

• 1 lipca, 12:00 - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów
            niezakwalifikowanych

1 - 2 lipca - Potwierdzenie przez rodzica kandydatawoli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

6 lipca, 12:00 - Podanie do publicznej wiadomości przezkomisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

• Dzień Dziecka w SP 58 !!!

• 1 czerwca Dzień Dziecka !!!

W naszej szkole zamiast tradycyjnych lekcji odbędzie się dzień eksperymentów dla klas 4-8  Na dwóch pierwszych lekcjach, zgodnie z planem każdej klasy, uczniowie zapoznają się z wyjątkowymi doświadczeniami zaprezentowanymi przez uczniów klas siódmych i ósmych. Planowana jest praca w grupach i wspólna, odkrywcza zabawa. Będzie ciekawie i wesoło.

Uczniowie z klas 1-3 kształtują umiejętność myślenia, grając i tworząc gry planszowe.

Dzięki temu rozwijają swoją wyobraźnię i doskonalą współpracę w zespole; Gry pozwalają łatwiej znosić porażki i cieszyć się wygraną.

To doskonały sposób na poznanie otaczającej nas rzeczywistości w przystępny i atrakcyjny sposób. Dzieci nie tylko poznają nowe rzeczy, ale również nauczą się szlachetnej rywalizacji.

Ponadto, Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich dzieci ... LODY ;)

Samorząd Uczniowski składa wszystkim dzieciom serdeczne życzenia!

• Egzamin Ósmoklasisty 2021 zakończony.

• W dniach 25-27 maja uczniowie klas ósmych napisali egzamin na koniec nauki w Szkole Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają
            9 lipca br.

• Szymon Laureatem Olimpiady Informatycznej!

• Szymon z 8b  laureatem  XV ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów w roku szkolnym 2020/2021

Uczeń naszej Szkoły został laureatem II miejsca a zarazem srebrnym medalistą Olimpiady, jako jedyny uczeń z Wielkopolski.

Szymon w Olimpiadzie startował już drugi raz,

w  roku szkolnym 2019/2020 był finalistą konkursu i zapewnił sobie miejsce w klasie o profilu informatycznym w VIII LO w Poznaniu.

Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Rozwoju Informatyki z siedzibą w Warszawie, finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zawody III stopnia, do których zakwalifikował się Szymon, odbyły się na terenie naszej w szkole w sobotę 15 maja, sprawdzały umiejętności w programowaniu w języku C++ i Pyton.

Znamy już wyniki. Lista zwycięzców została ogłoszona na uroczystym zakończeniu Olimpiady w dniu 17 maja.

Jesteśmy niezmiernie dumni z ogromnej wiedzy i umiejętności naszego ucznia. Gratulacje!

Olimpiada Informatyczna Juniorów

• Aleksandra awansowała do Finału XXV KWoW

• Z wielką radością informujemy, że awans do Finału XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce wywalczyła Aleksandra Horowska z klasy V A.

Podopieczna nauczyciela Tomasza Woźniaka już 2 czerwca powalczy o tytuł laureatki.

Trzymamy kciuki Ola !

• Egzamin ósmoklasity

• Harmonogram egzaminów klas ósmych

25.05.2021 (wtorek) - język polski

26.05.2021 (środa) - matematyka

27.05.2021 (czwartek) - język angielski

Wszystkie egzaminy rozpoczynają się o 9.00

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem wejść do szkoły przekazanych przez wychowawców klasy!

Powodzenia!

• Harmonogram nauczania hybrydowego

• Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS od poniedziałku, 17 maja 2021 r. przechodzi na nauczanie hybrydowe. Prezentujemy harmonogram zajęć w dniach 17-21 maja 2021 r.

Harmonogram zajęć w dniach 17-21 maja 2021 roku:

poniedziałek, 17 maja 2021 r.

wtorek 18 maja 2021 r.
            - klasy 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b nauka stacjonarna

środa 19 maja 2021
            - pozostałe klasy nauczanie zdalne

czwartek, 20 maja 2021 r.
            - klasy 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b nauka stacjonarna

piątek 21 maja 2021 r.

• BIEG KU ZDROWIU!

• Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzinami do wzięcia udziałku w akcji "Bieg ku zdrowiu"
            Wykorzystajcie nowoczesne aplikacje do mierzenia aktywności ruchowej i dołącz do akcji!
            Po wykonaniu aktywności zrób screen aktywności i wyślij swojemu nauczycielowi wychowania fizycznego!

Ryc. Bieg ku zdrowiu