• Samorząd Uczniowski 2020 /2021 został wybrany :)

          • Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Barbara S. kl.8

            Przewodniczący Małego Samorzadu Uczniowskiego -Jeremi K. kl.4

            Członkowie : Monika K. kl.3, Julian B. kl.4,Lena K. kl.4, Aleksandra B. kl.5, Helena W. kl.5,Michalina K. kl.5, Zuzanna P. kl.6

          • Dzień życzliwości 2020

          • Co roku 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Był to zawsze radosny dzień, w którym nawzajem obdarowywaliśmy się uśmiechem i dobrym słowem. 
            Uczniowie klasy 8c nakręcili w swoich domach krótki klip z życzeniami. Mamy nadzieję, że mimo izolacji społecznej, każdy znajdzie chwilę i miejsce by okazać, przekazać swoją życzliwość drugiej osobie. 
            Niech uśmiech będzie z wami ;) 

          • Budowa ruszyła !!!

          • Po kilku miesiącach kompletowania dokumentacji i oczekiwania na pozwolenie na wycikę drzew kolidujacych z budową ruszyła rozbudowa budynku Bis w ramach PBO 2020. Projekt ,,Przestrzeń pełna uśmiechu" nabiera realnych kształtów. Prace postępują szybko i sprawnie. Budynek zostanie powiększony o dwie sale lekcyjne.

          • Kampania "Mała książka - wielki człowiek"

          • Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" przekazał uczniom klas pierwszych wyprawkę czytelniczą. W skład wyprawki wchodzą: "Pierwsze abecadło" antologia tekstów najlepszych autorów dziecięcych, "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" broszura, poradnik dla rodziców i opiekunów oraz Kreatywny alfabet - plakat z literami do wycinania. Całość została ufundowana środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasi uczniowie otrzymali całe zestawy z rąk szkolnych bibliotekarzy w piątek 6 listopada. Uczniom i rodzicom życzymy fascynującej przygody z lekturą, a Instytutowi Książki dziękujemy za wspaniały prezent.

             

            Opis zdjęcia: Plakat przedstawia kolaż zdjęć pokazujacych dzieci trzymajace ksiażki i plakaty oraz rozpakowujące książki otrzymane od Instytutu Książki. Pośrodku znajduje się napis "Mała książka - wielki człowiek"

          • Dzień Postaci z Bajek

          • Z okazji święta wszyscy uczniowie klas 1-3 bawili się rozwiązując przygotowane przez bibliotekarzy zagadki, rozsypanki wyrazowe, kodować kolorując rysunki i maski zwiazane z bajkowymi postacami. 

             

            Opis zdjęcia: Plakat przedstawia kolaż zdjęć dzieci w maskach wykonanych przez dzieci,  nawiazujących do postaci z bajek. Pośrodku znajduje się napis: Dzień Postaci z Bajek 5 listopada 2020 r.

            Opis zdjęcia: Plakat podzielony na dwa pola, składa się z dwóch zdjęć przedstawiających ujęcie dłoni dzieci kolorujących/kodujących rysunki kota. Pośrodku u dołu strony napis: Dzień Postaci z Bajek Kodowanie 5.11.2020

          • Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną

          • Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

          • Znicze pamięci uczniów SP 58 płoną w całym powiecie poznańskim

          • Ponad 30 miejsc pamięci w powiecie poznańskim odwiedziło blisko 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu w ramach XII edycji akcji medialno-edukacyjnej „Zapal znicz pamięci”, która przywraca pamięć o dramatycznych losach Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na tzw. ziemiach wcielonych do III Rzeszy. Wykonaliśmy ponad 300 zdjęć.

            Akcja „Zapal znicz pamięci” w tym roku odbyła się po raz dwunasty i ma na celu przywracanie pamięci o dramatycznych losach Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na tzw. ziemiach wcielonych do III Rzeszy, które nigdy nie przebiły się do pamięci zbiorowej. Od pierwszego dnia agresji niemieckiej w 1939 roku terror i egzekucje były codziennym doświadczeniem Polaków w Wielkopolsce, na Pomorzu, Kujawach, Śląsku i ziemi łódzkiej. Niemcy wprowadzili tu znacznie większe represje niż na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Tylko do końca 1939 roku na Kresach zachodnich Rzeczypospolitej zamordowali 40 tysięcy osób, przedstawicieli polskich elit, a głód, terror i eksterminacja stały się przez kolejne lata codziennym doświadczeniem mieszkańców tych ziem.

            Mimo trwającej epidemii koronawirusa w ramach szkolnego projektu #SzkołaPamięta uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu po raz kolejny aktywnie włączyli się w akcję „Zapal znicz pamięci”. W tym roku odwiedzili ponad 30 miejsc pamięci w powiecie poznańskim, a w akcję zaangażowało się 95 uczniów.

            Polecamy artykuł (wystarczy kliknąć):

            Młodzież przywraca pamięć o dramatycznych losach Wielkopolan