• Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów”

• Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i z entuzjazmem wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.

Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów” to wydarzenie on-line, które angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach oraz wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.

Startujemy on-line w piątek 2. października 2020 roku o godzinie 17:00.

Szczegóły i program wydarzenia na stronie: www.noczawodowcow.pl

Zapraszamy!

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

• Po raz 27 pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” rusza tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. Wielki finał akcji jak co roku odbędzie się w trzeci weekend września w dniach 18,19,20. W związku z pandemią COVID -19 tegoroczna akcja będzie niewątpliwe różnić się od poprzednich, z uwagi na panujące wytyczne co do zgromadzeń grupowych jak i obostrzenia z tym związane. Mimo to nie możemy zapomnieć o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać.

Razem z rodziną, sąsiadami lub przyjaciółmi posprzątaj kawałek swojego świata. Zrób zdjęcia lub film i wyślij na adres wychowawcy - klasy I -III lub szkolnego koordynatora- klasy IV – VIII.

Chętni mogą napisać wiersz na temat akcji.

W tym roku szczególną uwagę poświęcamy plastikowi. Jednorazowe torby, butelki, słomki, kubki…..to tylko cześć produkowanych przez nas śmieci. Zastanówmy się co możemy zredukować lub z czego zrezygnować.

Szkolny koordynator akcji Małgorzata Fischer