• Projekt SZKOŁA DLA INNOWATORA

• Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu znalazła się w gronie 20 najlepszych placówek oświatowych w Polsce, które realizują dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rozwoju pilotażowy projekt SZKOŁA DLA INNOWATORA.

• Nowe stroje dla szczypiornistek SP 58

• Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców działającej w Szkole Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu za nowy zestaw strojów sportowych, w których nasze dziewczyny powalczą o medale Mistrzostw Miasta Poznania w piłce ręcznej.

• Klasy 1a i 1b -rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

• Serdecznie  zapraszamy uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole na spotkanie z wychowawcą klasy w dniu 1 września 2020-

Klasa 1a- godz. 9.00

Klasa 1b- godz. 11.00

Spotkanie z wychowawcą wraz ze ślubowaniem odbędzie się w dniu 1 września 2020 na sali gimnastycznej, wejście od strony parkingu. Obowiązuje strój galowy.

Na terenie szkoły obowiązują wytyczne MEN, GIS i MZ  w związku z tym obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku , obowiązek zakrywania ust i nosa.

Dyrektor i Nauczyciele SP 58

• Bezpieczny powrót do szkół - dowiedz się więcej

• Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja specjalną zakładkę Bezpieczny powrót do szkół – dowiedz się więcej. W zakładce, poza wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, znalazł się m.in. zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi związanych z powrotem uczniów do szkół i placówek od 1 września 2020 roku.

• Nabór 2020: listy klas I i VII

• Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu informuje, że listy uczniów klas pierwszych i siódmych zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń  w głównym budynku szkoły.

• WYPRAWKA DO KLASY I – rok szkolny 2020/2021

• Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2019 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe podręczniki i ćwiczenia do klasy pierwszej są bezpłatne. Będziemy korzystać z serii „ Wielka Przygoda” Nowa Era.

Należy jedynie zakupić podręcznik do  religii:

a) Religia 1 - Pan Bóg jest naszym Ojcem (dwie części)– Podręcznik  z kartami pracy

– Wydawnictwo Święty Wojciech

Niezbędnik pierwszoklasisty

1. Piórnik

2. Kredki ołówkowe

3. Temperówka z pojemnikiem na odpadki

4. Kilka zwykłych ołówków (B)

5. Gumka do mazania

6. Blok techniczny - biały A4

7. Blok techniczny z kolorowymi kartkami - A4

8. Blok rysunkowy - biały A4

9. Blok rysunkowy - kolorowy A4

10. Plastelina

11. Papier kolorowy (tzw. wycinanki)

12. Klej w sztyfcie - 3 sztuki

13. Pisak suchościeralny !!

14. Zeszyt w kratkę A4 – 2 sztuki (najlepiej w miękkiej oprawie, wtedy lżej w plecaku)

15.Zeszyt w trzy linie do j. polskiego – najlepiej z zaznaczonymi liniami czerwonymi do pisania małych liter – 3 sztuki.

16. Nożyczki (dla dzieci leworęcznych nożyczki dopasowane do ich funkcjonalności), linijka .

17. Okładki na książki i zeszyty.

18. Papierowa teczka do prac.

19. Farby plakatowe -12 kolorów

20. Pędzelki-cienki i grubszy

STRÓJ GIMNASTYCZNY – krótkie lub długie spodenki, biała koszulka z krótkim rękawem, obuwie np. tenisówki (koniecznie na gumowej podeszwie). Strój powinien być w worku (nie reklamówce)

STRÓJ SZKOLNY – w kolorach: pomarańczowym, granatowym, białym

STRÓJ GALOWY – dziewczynki: biała bluzka (bez ozdób) z kołnierzem +granatowa spódnica; chłopcy: biała koszula + granatowe spodnie

Obuwie typu „kapcie” – mogą być zapinane na „rzepy” – zostają one w szkole i każdego dnia uczeń zmienia obuwie po przyjściu do szkoły.

Bardzo prosimy o podpisanie wszystkich przyborów dziecka (imię i nazwisko + klasa w widocznym miejscu ) jak również tornistra, worka i tenisówek.

Informacja dotycząca rozpoczęcia roku szkolnego zostanie umieszczona na internetowej stronie naszej szkoły: http://sp58poznan.edupage.org

Proszę nie kupować na razie długopisów lub piór, ponieważ niektóre dzieci nie potrafią poprawnie trzymać narzędzia pisarskiego, po wstępnej diagnozie indywidualnie damy wskazówki na zakup długopisu z uchwytem korekcyjnym lub nasadki korekcyjnej.

Proszę oczywiście nie pakować do plecaków dzieci wszystkich elementów wymienionych w NIEZBĘDNIKU. Co należy przynieść poinformujemy na pierwszym zebraniu we wrześniu.

Jeżeli będą dodatkowe komunikaty dotyczące klas pierwszych, to zostaną one umieszczone  w WIADOMOŚCIACH na stronie szkoły.

Wychowawczynie klas pierwszych

UWAGA!

Jeżeli ktoś z Państwa dysponuje dodatkowymi materiałami papierniczymi i może je nam dostarczyć do szkoły, będziemy wdzięczne. Wszystkie te materiały zostaną wykorzystane do pracy z Państwa dziećmi.

Dziękujemy i do zobaczenia 1 września 2020 r.

• Trener osiedlowy.

•

Trener osiedlowy prowadzi bezpłatne zajęcia w dniach 1,2,3,5,11,13,21,23,25,27,29,30,31 sierpnia w godz. 11.00-16.00 na boisku sportowym przy SP 58. Zajęcia odbywają się zgodnie z zaleceniami GIS.