• Regulamin jadalni.

• REGULAMIN JADALNI  DZIAŁAJĄCEJ W

SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 58 im. J. Kukuczki w Poznaniu.

1. Do jadalni uczniowie wchodzą pojedynczo pod opieka nauczyciela, odnotowują swoją obecność u  dyżurującego nauczyciela i zajmują miejsce w kolejce przed okienkiem, w którym wydaje się obiady.

2. W jadalni uczniowie przebywają  bez okryć  wierzchnich. Plecaki zostawiają przy wejściu pod ścianą po  prawej stronie.

3. Podczas spożywania posiłków obowiązuje:

a)  cisza,

b)  przestrzeganie kultury jedzenia: właściwa postawa przy stoliku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami, zwracanie uwagi na formy grzecznościowe: proszę, dziękuję,         przepraszam.

4. Po spożyciu posiłku uczniowie:

a) pozostawiają swoje miejsce  w porządku,

b) odnoszą naczynia w wyznaczone miejsce,

c) spokojnie opuszczają jadalnię szkolną.

4. Uczniowie bezwzględnie stosują się do poleceń nauczyciela.

5. Po jadalni uczniowie nie biegają, nie przepychają się, dbają o bezpieczeństwo swoje                          i innych.

6. Uczniowie zgłaszają nauczycielom przypadki niebezpiecznego zachowania innych dzieci.

7. W razie nieprzestrzegania regulaminu uczeń może być usunięty z jadalni (posiłek zje                     w innym czasie). Uczeń uzyska punkty ujemne, a o  jego niewłaściwym zachowaniu poinformowani zostaną rodzice  i wychowawca klasy.

8. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych podczas wydawania obiadów w jadalni mogą przebywać wyłącznie uczniowie spożywające posiłek oraz nauczyciele dyżurujący (rodzice oraz inne osoby proszone  są  o niewchodzenie do stołówki ).

9. O wszystkich sprawach związanych z organizacją pracy stołówki, decyduje dyrektor szkoły.