• Informatyka

• Rok szkolny 2023/2024

Mamy to!

Tytuł Szkoły uczącej z Minecraft Education

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycielek informatyki p. Grażyny Kędzi i Anny Cieślarczyk we wdrażanie z uczniami aktywności na polu Minecraft Education.

Przyznany tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education...

W I semestrze w trakcie lekcji informatyki i wydarzeń związanych z Codeweek 2023 uczniowie poznawali mapy Minecrafta z zadaniami z matematyki, języka polskiego, historii, nauk przyrodniczych. Poszerzyli swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, zagrożeń w sieci, wirusów, fakenewsów. Mogli tworzyć własne budowle tematyczne m.in. bużki, dynie, śnieżynki, choinki itp. Zwiedzili mapę "Pracownia Świętego Mikołaja", w której rozwiązywali matematyczne łamigłówki (sudoku), pisali przepis na udane święta, pakowali prezenty itp.

Olimpiada Informatyczna Juniorów

Szymon z 8b  laureatem  XV ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów w roku szkolnym 2020/2021

Uczeń naszej Szkoły został laureatem II miejsca a zarazem srebrnym medalistą Olimpiady, jako jedyny uczeń z Wielkopolski.

Szymon w Olimpiadzie startował już drugi raz, w  roku szkolnym 2019/2020 był finalistą konkursu i zapewnił sobie miejsce w klasie o profilu informatycznym w VIII LO w Poznaniu.

Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Rozwoju Informatyki z siedzibą w Warszawie, finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zawody III stopnia, do których zakwalifikował się Szymon, odbyły się na terenie naszej w szkole w sobotę 15 maja, sprawdzały umiejętności w programowaniu w języku C++ i Pyton.

Znamy już wyniki. Lista zwycięzców została ogłoszona na uroczystym zakończeniu Olimpiady w dniu 17 maja.

Jesteśmy niezmiernie dumni z ogromnej wiedzy i umiejętności naszego ucznia. Gratulacje!