• Projekty 2015/16

        •       https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRdm9a9g_0AHg2WVNOeThXx2NaPw9UiKsKPKFpSCko7VLHXf5tx5n6FMA

          Super Wiewiórka- Przyjaciółka Oli i Kuby - Przeprowadzenie bloku 17 zajęć edukacyjnych dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w przeciągu każdego roku szkolnego.

          Blok zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, dbałości o higienę, pierwszej pomocy, tolerancji i pomocy potrzebującym. Szczegółowe zadania znajdują się w opisie każdego z 17 zajęć, a dokładny ich plan w harmonogramie spotkań.


          http://www.trzcianka.info/sites/default/files/user1/wielkoduchy_logo.png                      „WIELKODUCHY”

          Wierzymy, że pomaganie ludziom powinno być naturalnym odruchem każdego człowieka. Dlatego poprzez tworzenie Szkolnych Klubów Wielkoducha chcemy uczyć dzieci empatii i chęci podejmowania inicjatyw społecznych. Wierzymy, że im mocniej będziemy rozwijać ideę wolontariatu wśród najmłodszych tym większa jest szansa, że jeżeli my kiedyś będziemy w potrzebie to znajdą się osoby dla których nie będziemy obojętni.


           WF z klasą WF z KLASĄ

          • WF dla każdego: aktywizujemy uczniów mniej sprawnych, promujemy równe traktowanie chłopców i dziewczynek, uczniów z chorobami cywilizacyjnymi, z niepełnosprawnościami; to WF, który wyrównuje szanse dzieci i młodzieży w dostępie do atrakcyjnej oferty zajęć

          • Sportowy region: otwieramy szkołę i promujemy ją jako lokalne centrum sportowe; angażujemy nauczycieli innych przedmiotów, włączamy rodziców; rozwijamy współpracę z Orlikami i obiektami sportowymi

          • Sport rzeźbi charakter: sport to również współpraca, zespołowość, zasady fair play; budowanie kompetencji społecznych, kształtowanie charakteru i poczucia własnej wartości

          • Moda na zdrowie: promujemy zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie oraz rewolucję w szkolnych sklepikach; wspieramy nauczycieli WF-u w realizacji edukacji zdrowotnej.


          Szkoła Promująca Zdrowie http://www.sp28.lublin.pl/pliki/art/id_1346/thumb_160x100/1.jpg

          Nasza szkoła od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej prowadzone w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania szkoły. Uczestniczymy w wielu programach, projektach i kampaniach promujących zdrowy styl życia.      


          Mistrzowie kodowania

          Adresatami programu są klasy I - III

          Program Mistrzowie ma na celu rozwijać w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia. Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający za zadanie upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.


          http://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/wp-content/uploads/2011/11/logo.png

          Moje miasto bez elektrośmieci

          Celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja uczniów w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym („ZSEE”). Adresatami są uczniowie klasy III.


          Projekt realizowany z uczniami klasy 2a.

          1. Celem projektu jest popularyzacja nauki oraz pomoc dzieciom w wieku szkolnym w rozwijaniu potencjału twórczego i intelektualnego.
          2. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Poznania oraz województwa Wielkopolskiego w wieku 8 – 12 lat.
          3. Tematy zajęć proponowane są przez naukowców reprezentujących poszczególne wydziały/​jednostki UAM, które zgłoszą udział w projekcie.

          "Śniadanie daje moc"

          projekt edukacyjny realizowany w klasach I - III

          Śniadanie Daje Moc to edukacyjny program na temat zasad zdrowego odżywiania.

          Cele programu:

          1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

          2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.


          "Wiem coś więcej o Poznaniu czyli w starym grodzie Przemysława"

          Projekt realizowany z uczniami klasy 3a

          "Projekt "Wiem coś więcej o Poznaniu czyli w starym grodzie Przemysława" realizowany w naszej Szkole, jest zainspirowany projektem Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego "Wiem coś więcej o Poznaniu” - Warsztaty Historyczno -Krajoznawcze dla Dzieci i Młodzieży", którego pomysłodawcą i Koordynatorem jest Pan Krzysztof Gmerek - Zastępca Prezesa TMMP, i stanowi przeszczepienie na grunt naszej Szkoły idei tegoż projektu".

          Celem projektu jest ukazanie i przybliżenie uczniom walorów kulturalnych oraz historycznych Miasta Poznania. Przedsięwzięcie stanowi zachętę do poszerzania przez uczniów, przy współdziałaniu z nauczycielem wiedzy własnej na temat Miasta Poznania i Wielkopolski, a także podwyższania świadomości konieczności ochrony i zachowania dla przyszłych pokoleń dziedzictwa kulturowego regionu.


          Program Mistrzowie Kodowania, dzięki programowaniu, ma na celu rozwijać w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia.

          Od września 2015r. do czerwca 2018r. - obecne klasy czwarte uczyć będą się programowania w Scratch 2.0 na lekcjach zajęć komputerowych. Stało się tak za sprawą napisanej przez Panią Annę Cieślarczyk i Panią Grażynę Kędzia Innowacji Pedagogicznej. 

          W ramach tego projektu od października 2015 roku nauczycielki matematyki z naszej szkoły prowadzą dodatkowe zajęcia z App Inventor 2. 

          Pani Ania i Pani Grażyna są również Trenerkami w Projekcie Mistrzowie Kodowania. 


          W tegorocznej edycji programu bierze udział 23 nauczycieli, którzy realizują z uczniami wybrane ścieżki. Ich pracę koordynuje Anna Cieślarczyk. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Otwieramy szkołę z klasą", a nasza placówka ze zwględu na liczne działania dla społeczności na pewno wpisuje się w założenia tej edycji programu.


           

          Trzymaj Formę

          Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.


          Planetarium

          Szkolny projekt edukacyjny matematyczno -przyrodniczy, dla klas VI, którego celem jest zapoznanie uczniów z Układem Słonecznym, poprzez wykonanie modeli planet oraz przedstawienie ich charakterystyki.

                      
                                                                                                                        
                            
           
           
            Moja pierwsza książka 
           

                    Tworzenie książek na platformie  http://storybird.com/


                       Tutor reading

          Założenia i realizacja partnerskiego programu pisania i czytania dostępne są w pliku poniżej:

          Partnerski_program_pisania_i_czytania.doc

          W programie biorą udział uczniowie klas od II - VI,którzy w ustalonych przez nauczycieli parach spotykają sie raz w tygodniu zgodnie z ustalonym harmonogramem. Przez kilka minut młodsi czytają starszym,a ci po ich wysłuchaniu  zadają pytania do tekstu zapisane na tabliczkach.

                                                            
               
                               
           
                                                  " Z ortografią za pan brat"   
           
                          Podniesienie poziomu świadomości ortograficznej uczniów poprzez pisanie dyktand
          publikowanych  wcześniej na stronie internetowej szkoły.