• Konkursy

• Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego W Słuchaniu Ze Zrozumieniem "The Bat Kid". Takiego konkursu jeszcze nie było!

Konkurs odbył się 5 listopada br. w sali nr 2 o godzinie 13.50. Wzięło w nim udział 1150 uczestników z różnych szkół w kraju.

585 w kategorii klas V i 565 w kategorii klas VI.

WYNIKI!    WYNIKI!    WYNIKI!

kategoria klas V

I miejsce ex aequo z 7 najlepszymi z całej Polski zajęła  Wiktoria Radzi z kl. Va, uzyskując 31/32 pkt.

II miejsce spośród uczestników klas IV i V w naszej szkole zajęła Antonina Wojtaszek z kl. Vb, uzyskując 28/32 pkt.

III miejsce spośród uczestników klas IV i V w naszej szkole zajął Jędrzej Stacha z kl. Va, uzyskując 27/32 pkt.

Dyplom Wyróżnienia otrzymuje Emma Leveilley z kl.IVa, kt. wykonała zadania na poziome klas V uzyskując 25/32pkt.

kategoria klas VI

I miejsce spośród uczestników klas VI w naszej szkole zajął Borys Cegłowski z kl. VIb, uzyskując 29/37pkt.

II miejsce spośród uczestników klas VI w naszej szkole zajęła Zuzanna Walecka

III miejsce spośród uczestników klas VI w naszej szkole zajął Wiktoria Kałużna

Sam konkurs składa się z czterech zadań, w których uczestnicy mają rozpoznać różne dźwięki i je nazwać, aranżować sytuację według usłyszanej instrukcji, wykonać zadanie z tekstem piosenki oraz dopasować usłyszane dialogi do ilustracji.  Słownictwo obejmuje nazwy zwierząt, artykułów spożywczych, przedmiotów codziennego użytku, środki transportu, odgłosy wykonywanych czynności, ruch uliczny itp. Bardzo ważna jest znajomość pisowni wyrazów i znajomość przyimków.
          Test został pomyślany w ten sposób, aby istniała gradacja trudności od podstawowej po wykraczającą poza program szkoły podstawowej. Informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.thebatkid
          .edu.pl

Oto uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę - lista wg uzyskanej punktacji

kategoria klas V:

1. Wiktoria Radzi Va                    31/32pkt.

2. Antonina Wojtaszek Va            28 pkt.

3. Jędrzej Stacha Va                   27 pkt.

4. Emma Leveilley IVa                 25pkt.

5. Katarzyna Ołubczyńska Vb      21pkt.

6. Olaf Hoffmann Va                    19pkt.

7.  Ewa Majchrzak IVa                  19pkt.

8. Wiktoria Zmuda Va                   16pkt.

9. Julia Gólska  IVa                       15pkt.

10. Agata Chmielnik Va                 14pkt.

11. Sara kubicka IVa                     12pkt.

12. Agata Wytrzyszczak Va            12pkt.

13. Jakub Kazecki Va                     11pkt.

14. Emilia Osiadacz                          7pkt.

kategoria klas VI:

1. Borys Cegłowski VIb                  29/37pkt.

2. Zuzanna Wałecka VIb               25pkt.

3. Wiktoria Kałużna VIb                 24pkt.

4. Magdalena Zgoła VIa                23pkt.

5. Małgorzata Rać VIb                   21pkt.

6. Zofia Obrycka VIb                     20 pkt.

7. Anna Wołąsewicz VIb                20 pkt.

8. Maksymilian Winkiel VIa            19pkt.

Przed nami Ogólnopolski Konkurs FOX. Konkurs odbędzie się 1 marca 2011. Uczniowie, którzy będą reprezentować naszą szkołę:

1. Jędrzej Stacha

2. Wiktoria Szeffler