• Zasady postępowania nauczyciela podczas zajęć w sali lekcyjnej od 1 września 2020

• 1. Każdy uczeń ma do dyspozycji szufladę indywidualną / podpisaną jego imieniem/.

2. Sprawdziany, karty ksero i inne materiały, nauczyciel  rozdaje i zbiera od uczniów w rękawiczkach, mając zakryte usta i nos.

3. Materiały plastyczne uczniowie przynoszą ze sobą w dniu konkretnych zajęć.

4. Przebywając w sali lekcyjnej, dzieci mogą być bez maseczek, ale wychodząc w przestrzeń wspólną, zaleca się zakrywanie ust i nosa.

5. Informujemy i przypominamy często uczniom o zakazie pożyczania od siebie przyborów szkolnych, książek, dzielenia się posiłkiem lub częstowania słodyczami  podczas świętowania imienin, urodzin.

6. Nauczyciel prowadzi lekcję bez konieczności noszenia maski lub przyłbicy, ale w sytuacji zbliżania się do ucznia lub przebywania w przestrzeni poza salą – zakłada je.

7. Przerwy, wietrzenie sali i korzystanie z toalety- wg osobnej procedury.

8. Klasa kończąca lekcje zmiany porannej, dezynfekuje stoliki / dotyczy to nauczycieli wszystkich przedmiotów/.

9. Uczniowie nie mogą korzystać fizycznie z tablicy multimedialnej, wskaźnika lub pisaka do niej – posługuje się nimi  nauczyciel.

10. Nauczyciel na bieżąco w czasie lekcji kontroluje i ocenia pracę uczniów. Podczas tej czynności przestrzega zaleceń MEN, MZ i GIS.