• Wymagania edukacyjne z zajęć edukacyjnych ucznia klas I - III

• 1. W klasach I-III szkoły podstawowej śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych są ocenami opisowymi.

2. Nauczyciel w dzienniku elektronicznym  ucznia nie stawia ocen bieżących wyrażonych cyfrą, lecz zaznacza poziom opanowania wiadomości i umiejętności:

- Uczeń, który opanował wiadomości i umiejętności objęte podstawą programową w zakresie od 70% do 96% ma zaznaczoną pozycję: zgodnie z oczekiwaniami -  oznaczona kolorem żółtym i widoczna dla rodziców w postaci żółtej kropki.

- Pozycję : powyżej oczekiwań – oznaczona kolorem niebieskim i widoczna dla rodziców w postaci niebieskiej kropki . Uczeń, który wykazuje się wiedzą lub umiejętnościami objętymi podstawą programową w zakresie od 97% do 100%.

- Uczeń, który nie opanował zakresu wiedzy i umiejętności z poszczególnych obszarów edukacyjnych zgodnie z wymaganiami zawartymi w podstawie programowej czyli uzyskał punktację poniżej 70% ma zaznaczoną pozycję: poniżej oczekiwań– oznaczona kolorem różowym i widoczna dla rodziców w postaci różowej kropki.

3. W obserwacji uwzględnia osiągnięcia uczniów w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastyczno - technicznej, muzycznej, zdrowotnej, zajęć komputerowych i wychowania fizycznego.

4. Język angielski oceniany jest po przerobieniu kolejnych rozdziałów podręcznika.

5. W dzienniku elektronicznym bieżące oceny opisowe w klasach I - III dotyczące zajęć edukacyjnych wystawiane są za pomocą:

• wyrażeń oceniających oraz trójstopniowej skali ocen (poniżej oczekiwań, zgodne z oczekiwaniami, powyżej oczekiwań)
          • oceny kształtującej, która umożliwia ocenianie w formie tekstowej

6. Do każdej oceny dotyczącej zajęć edukacyjnych  w dzienniku elektronicznym nauczyciel ma możliwość wystawienia dodatkowego komentarza, który służyć ma przekazaniu dodatkowych informacji uczniom oraz rodzicom o postępach w edukacji.

7. W klasach pierwszych kompetencje oddziaływań wychowawczych (zachowanie)  oceniane są za pomocą:

Zachowanie ucznia klasy I jest zgodne z oczekiwaniami kiedy:

• sumiennie wykonuje wszystkie obowiązki szkolne,
          • aktywnie działa na forum klasy lub szkoły,
          • jest wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka,
          • jego kultura osobista stanowi wzór dla innych
          • przestrzega praw i obowiązków zawartych w Statucie Szkoły

8. W klasach II i III obowiązuje punktowy system oceny z zachowania.