• Aneks do zasad oceniania dotyczące nauki zdalnej lub hybrydowej

• 1. Długość lekcji on-line jest zgodna z planem lekcyjnym umieszczonym w dzienniku Librus.

2. Uczeń regularnie sprawdza wiadomości od nauczyciela w dzienniku Librus oraz na poczcie gmail / konta indywidualne uczniowskie/.

3. Sposobem komunikacji z uczniem są spotkania jest aplikacja Google Meet.

4. Nauczyciel systematycznie zamieszcza do każdej lekcji przyrody i publikuje dzień wcześniej przebiegi lekcji w dzienniku Librus wraz z załącznikami. Nauczyciel może również załączyć kartę pracy z opisem wykonania i kryteriami oceny (jeżeli lekcja z nauczycielem się nie odbędzie z przyczyn niezależnych od nauczyciela).

5. Uczeń zapoznaje się ze wszystkimi materiałami przesłanymi przez nauczyciela, podłączonymi do każdej lekcji .

6. W edukacji zdalnej stosuje się narzędzia gsuite.

7. Wraz z rozpoczęciem lekcji on-line nauczyciel każdorazowo sprawdza obecność uczniów zaznaczając obecność lub nieobecność w dzienniku Librus.

8. Nauczyciel wyznacza, które zadania należy sfotografować, nagrać, wykonać on-line na komputerze.

9. Wykonane prace uczniowie odsyłają nauczycielowi w wyznaczonym przez niego terminie przez pocztę gmail.

10. Nauczyciel informuje ucznia, które prace będą podlegały ocenie.

11. Ocenie podlega zaangażowanie, systematyczność oraz wkład pracy ucznia, z uwzględnieniem indywidualnych możliwości dziecka.

12. Uczeń otrzymuje ocenę z odpowiedzi ustnej, aktywności na zajęciach, zadań pisemnych wysyłanych do nauczyciela dotyczących aktualnie omawianej tematyki, sprawdzianów.

13. Jeżeli uczeń nie przyśle do nauczyciela zadanej pracy w określonym terminie otrzymuje ocenę niedostateczną. Po przesłaniu pracy po terminie, jest ona oznaczona znakiem + (plus). Jeżeli uczeń chce poprawić pracę, za brak której otrzymał ocenę niedostateczną, musi z tego tematu odpowiedać ustnie podczas lekcji online.

14. Wszystkie oceny wraz z opisem są umieszczane w dzienniku Libnrus.